کــــــــــــردستــــــــــان

نشانه های ارضاء جنسی در زنان و مردان
نویسنده : تیمور بیگی - ساعت ٦:٤٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۳٩٠

نشانه های ارضاء جنسی در زنان و مردان

 

حالت فرح‌بخش روانی و جسمانی است که در اثر تحریک جنسی به دست می‌آید و با انزال، سرخ شدن یا تشنج همراه است. در زنها و مردها هنگام رسیدن به اوج لذت جنسی عوارضی بروز می‌‌کند ضربان قلب بیشتر می‌شود بدن گرم

 

حالت فرح بخش روانی و جسمانی است که در اثر تحریک جنسی به دست می آید و با انزال، سرخ شدن یا تشنج همراه است. در زنها و مردها هنگام رسیدن به اوج لذت جنسی عوارضی بروز می کند ضربان قلب بیشتر می شود بدن گرم می شود گهگاه در بدن لرزشهائی بوجود می اید و طرف احساس سرما می کند (معمولا در شروع عمل جنسی و معاشقه )

نشانه ارضاء شدن در مردان

 در مردها آلت شان سفت می شود و در زنها مقداری قطر رحمشان افزایش می یابد مایعی لزج از ان بیرون میاید که در مردها نیز مایعی لزج به بیرون تراوش می کند که غالبا بیرنگ است که این امر موجب می شود عمل دخول اسانتر صورت گیرد در زنها قسمت داخلی رحم کمی تنگتر می شود نوک سینه ها کمی سفت می شود اب دهان هردو جنس کمی خشک می شود میزان تنفس افزایش می یابد در مردها بعد از انزال بدن سست می شود احساسی دست می دهد که معمولا چشمانشان را می بندند بلافاصله بعد از انزال عمل ادرار کردن به خوبی صورت نمیگیرد زیرا دریچه پروستات در ایشان به شکل خودکار کمی باز و بسته می شود احساس گرمای شدید به ایشان دست می دهد و این برای این است که منی کاملا گرم وارد بدن زن شود زیرا سرما اسپرم ها را میکشد و منی با پرش به بیرون پرتاب می شود در زنها معمولا بعد انزال مرد و تمام شدن شهوت او شهوتشان میخوابد این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که چون در خلال عمل جنسی به دلیل شور و هیجان حواس انسان زیاد متمرکز به اطراف خود نیست بر اثر شدت شور جنسی گه گاه به یکدیگر فشارهائی وارد می کنند که بعد از عمل جنسی درد زیادی احساس می شود مثلا در بعضی موارد پای ایشان به فرش و مانند ان مالیده می شود و یا بر اثر فشار زیاد هنگام دخول حوالی آلت تناسلی ملتحب می گردد حد و میزان مطلوب برانگیزش جنسی زن، به اندام فیزیولوژیکی و واکنشهای آموخته شده وی بستگی دارد.

نشانه ارضاء شدن در زنها

 

نوک پستانها سفت میشود نفس نفس زدنهای تند ممکن است نشان دهنده این باشد که خانمتان حتما ارضاء شده

2-احساساتی میشود بعضی از مواقع به ارگاسم رسیدن زن چنان موجی از احساست در او بوجود می آورد که شروع به گریه میکند

3- به خواب میروند البته بیشتر مردم تصور میکنند این حالت درمردان بیشتر نمایان میشود اما در حقیقت این چنین نمی باشد به خاطر داشته باشید اگر زن شما بعد از برقراری رابطه جنسی به خواب رفت و پشتش را به شما کرد بی احترامی از جانب او تلقی نکنید این خود نشانه خوبی از ارضاء شدن آن میباشد

4-نیاز به آغوش صمیمی : بعد از به ازگاسم رسیدن مایلند که شما محکم آنها را در آغوش بگیرید این کار احساس حوبی به آنها دست میدهد و به عنوان خاتمه کار مفید میباشد

5-نمیتواند راه برود: بعد از به ارگاسم رسیدن به علت لرزش پاها قادر به راه رفتن نمیباشد لرزش پاها و بدن بدین معنی است که شما بعنوان یک مرد وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده اید

6-نمیتواند در موردش حرف نزند : اگر خانمتان پس از اتمام کار نتوانست در مورد سکس با شما صحبت نکند یا برخی مواقع حرفهای حین سکس را تکرار میکند این نشانه خوبیست

7-لبخند رضایت : شما میدانید راجع به چه چیزی میگویم زمانی که خانمتان تا مدتی بر اساس بوجود آمدن حس خوبی که تسبت به شما بعد از انجام سکس و به ارگاسم رسیدن دارند لبخند بر لب دارد

 

اوج لذت جنسی زنان:

 در دنیای امروز هنوز این افسانه که دخول تنها راه صحیح و پذیرفته شده برای رسیدن زنان به ارگاسم است، وجود دارد. حتی بسیاری از مشاوران جنسی، به عنوان مثال معاشقه، ناز و نوازش یا خودارضائی را روشهای ارضا کننده ای نمی دانند. به هر حال از لحاظ فیزیولوژیکی، ارگاسم، ارگاسم است، چه از طریق خودارضائی، چه از راه مقاربت، چه به روش تحریک و چه از طرق دیگر. ممکن است تجربه ذهنی این مسئله متفاوت باشد اما چرخه فیزیولوژیکی که یک زن برای رسیدن به اوج لذت جنسی طی می کند یکسان است. برای رسیدن به اوج لذت جنسی چه از لحاظ روانی و چه جسمی، تحریک جنسی لازم است. بعضی زنان با خیال پردازی، بدون هیچ تحریک اندام جنسی به ارگاسم می رسند، درصد کمتری تنها با لمس و باز هم بدون هیچ تحریک اندام جنسی اوج لذت جنسی را تجربه می کنند. برخی هم ارگاسمهای خود به خودی دارند و بعضی در حال خواب به ارگاسم می رسند. بر خلاف این استثنائات اغلب زنها برای رسیدن به اوج لذت جنسی به تحریک زیاد و طولانی مدت اندامهای جنسی نیاز دارند. چرخه واکنشهای جنسی می تواند به چهار مرحله تقسیم شود: تحریک، پلاتو، اوج لذت جنسی و مرحله آرامش. این مراحل تفکیک پذیر نیستند، یعنی یک مرحله، کاملا تمام نمی شود تا بعد مرحله دیگری شروع شود. در حقیقت این مرحله بندی فقط برای توصیف ترتیب عکس العمل جنسی ست که معمولا در یک روند پیوسته واقعی اتفاق می افتد:

 1. مرحله انگیزش (تحریک)

 وقتی بر اثر تحریک، خون در اندام جنسی جمع می شود کلیتوریس سفت می شود و در همان لحظه مهبل شروع به ترشح مقداری ماده لیز کننده می کند، همچنین سطح داخلی دیوار لوله واژن بر اثر نوعی فرآیند تعریق، با یک ماده لیز کننده پوشیده می شود. سیاهرگ مهبل گشادتر و پر از خون شده، رنگ مهبل تیره تر می شود. در همین زمان میزان ضربان نبض و فشار خون به طور قابل ملاحظه ای بالا رفته، در اندامهای جنسی حرارت و تورم احساس شده و برانگیختگی زن از مرحله تحریک به مرحله پلاتو (دوام برانگیختگی جنسی) پیش می رود.

2. مرحله پلاتو (دوام برانگیختگی جنسی):

بافت دیواره یک سوم خارجی واژن به علت پرخون شدن، متورم می شود که در نتیجه، موجب تنگی ورودی دهانه مهبل می گردد. به این مرحله سکوی ارگاسم می گویند. در این مرحله به نظر می رسد [کلیتوریس] در زیر یک کلاهک رفته یا به داخل کشیده می شود اما در حقیقت، کلیتوریس به عنوان یک گیرنده تحریکات، درجهت پاسخ به تحریک مستقیم نواحی مجاور کمک می کند. رحم، لوله رحم و تخمدان بزرگتر شده و تنفس، ضربان نبض و حرکات زن سریعتر می شود.

3. مرحله اوج لذت جنسی

لوله واژن به طورریتمیک شروع به منقبض شدن می کند. همچنین انقباض غیرارادی اسفنکتر مقعد نیز در این مرحله پیش می آید. تعداد نبض و میزان فشار خون بالا می رود. افزایش انقباض عضلات و مملو از خون شدن سیاهرگ موجب رسیدن به اوج لذت جنسی می شود. همچنین باید در نظر گرفت ارگاسم یا به طور مثال عکس العمل طبیعی زانو نمی تواند به زور صورت پذیرد، این بازتابها به طور طبیعی اتفاق می افتند.

4_مرحله آرامش:

در این مرحله، احتقان یک سوم خارجی واژن و احتقان عروقی تغییر کرده و از بین می رود. ضربان نبض کاهش یافته و بافتها از تورم خارج می شوند.رنگ تیره واژن به رنگ اولیه باز گشته و اندامهای جنسی به حالت طبیعی اولیه خود بر می گردند. بدن آرام و سست شده و گاهی عرق می کند. قابل ذکر است در پاسخ فیزیولوژیکی زن به تحریکات جنسی، اعضاء غیر تناسلی بدن نیز واکنشهایی دارند از جمله: تغییراتی در پستان، در بعضی موارد احساس اجبار در دفع ادرار در طول آمیزش یا پس از آن، افزایش فشار خون، افزایش ضربان قلب، افزایش تعداد دم و بازدم و نفسهای عمیق، تعریق ( این واکنش در افراد متفاوت است، در مرحله رسیدن به آرامش بعضی احساس گرمای شدید می کنند و بعضی احساس سرما. در بسیاری موارد در قسمتهای مختلف بدن قطرات عرق جاری می شود.)

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2011/1/5  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 کیفیت روابط جنسی خود را بالا ببرید

 

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که از زندگی جنسی خود لذت نمیرید؟بهتر است بدانید که رابطه جنسی برای حدود 60 درصد از زنان عامل فشار و استرس است اما شاید اگر توصیه های که در ادامه آمده است را دنبال کن

 

درباره کیفیت عمل جنسی با همسر خود صحبت کنید
همین امشب 15 دقیقه زمان بگذارید و در این مورد با همسر خود بحث و گفتگو کنید .بهتر است پس از شام و قبل از خاموش کردن چراغها اینکار را انجام دهید.

انتخاب هدف مورد علاقه
خجالت را کنار بگذارید و کمی جسارت به خرج دهید. بهتر است از همسر خود بپرسید که به چه کاری بیشتر علاقه دارد.مطالعات در سال 2008 نشان دهنده این است که افرادیکه در این مورد با همسر خود صحبت میکنند کمتر دچار انفعال در روابط جنسی خود می شوند .

یادداشت 5 ویژگی برتر بدن همسرتان
مطالعات انجام شده در دانشگاه هاروارد نشان میدهند که زنانی که احساس زیبایی و جذابیت دارند بیشتر از روابط خود لذت میبرند.در یک نظر سنجی یبش از 20 درصد از زنان عنوان کردند که خجالت مانع از لذت بردن انها میشود و انان از بعضی از قسمتهای اندام خود راضی نبوده و احساس بدی در باره ان داشتند.

بوسه خداحافظی
این کار باید همانند مسواک زدن برای شما به صورت عادت در بیاید که هنگامی که از یکدیگر جدا میشوید , یکدیگر را ببوسید. این کار تاثیر بسزای د ر ایجاد صمیمیت و شور و نشاط در طول روزتان میشود.
صبح ها کمی  در رختخواب  متنظر بمانید .
به جای انکه با شنیدن  صدای زنگ ساعت با یک پرش از جا بپرید و از رختخواب بیرون بیائید بهتر است کمی در رخخواب مانده و یکدیگر را نوازش کنید . اینکار ممکن است فقط 30 ثانیه زمان ببرد اما تاثیری که نگاه کردن به یکدیگر و نوازش دارد قابل بیان نیست .

یوگا و رابطه جنسی
الن بارت نویسنده کتاب یوگا و روابط جنسی میگوید ذهن بیش از یک میلون نفر از مردم هنگام مقاربت در جایی غیر از مکانیست که در آن بسر میبرند
سعی کنید با کمک یوگا یاد بگیرید که چگونه بتوانید ذهنتان را متمرکز کنید و در یک مکان احسات جسمی و روحیتان را متوقف کنید.

لباسهای زیبا بپوشید
این یک روش بسیار زیرکانه است که هنگامیکه برای عمل مقاربت اماده میشود از لباس های زیر زیبا استفاده کنید.

رابطه جنسی در صبحگاه
یک دکتر غدد و استادیار بالینی در یکی از دانشکده های پزشکی میگوید بهترین زمان برای عمل مقاربت صبح است. افراد تمایل بیشتری به مقاربت در صبح دارند, که اینکار باعث مشود هورمون اکسی توسین در بدن شما رها شود و شما تمام طول روز را با روحیه و انرژی به کار خود ادامه دهید و علاوه بر این صبح ها میل جنسی شما برانگیخته تر است.

اتاق خوابتان را مرتب کنید
در هم برهمی بعضی از اتاقهای خواب مانع تمرکز و لذت بدن از عمل جنسی میشود.
توصیه میکنیم اتاقتن را مرتب کنید و سعی کنید اتاق خواب و اتاق کارتان را از یکدیگر جدا کنید.

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2011/1/5  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 زنان بعد از مقاربت جنسی چه چیز دوست دارند ؟

 

در یک مطالعه در اروپا بعد از نظرخواهی از عده زیادی از زنها لیستی از مواردی که آنها بعد از رابطه جنسی و ارگاسم دوست دارند برایشان انجام شود، تهیه شده است. …

 

در یک مطالعه در اروپا بعد از نظرخواهی از عده زیادی از زنها لیستی از مواردی که آنها بعد از رابطه جنسی و ارگاسم دوست دارند برایشان انجام شود، تهیه شده است.

به گزارش سلامت نیوز باید  توجه داشت که گروههای مختلف خانمها تمایلات متفاوتی داشته و حتی ممکن است چیزهای موردعلاقه عده ای در این لیست وجودنداشته باشد.بعبارت دیگر موارد زیرقابل تعمیم به کل جامعه زنان نیست.

1 - درآغوش گرفتن:

تقریبا" همه خانمها دوست دارند که بعد از رابطه جنسی ،توسط مرد درآغوش گرفته ونوازش شوند.در آغوش گرفتن و حلقه کردن دستها بدور زن و نوازش او احساس بسیارخوبی به زن میبخشد.حتی اگر بسیارخسته شده اید و دیگر انرژی برای ادامه دادن ندارید،دستهایتان را بدور اوحلقه کرده چندکلمه محبت آمیز به او بگویید وبعد بخوابید!

2 - هیچگونه تماس جسمی و عاطفی را دوست ندارند.

درمقابل گروه قبل،عده قلیلی از زنها هم هستند که بعد از پایان رابطه جنسی ،دیگر هیچگونه تماس جسمی و عاطفی را دوست ندارند.این افراد اظهار میکنند که آنهابقدری تحریک شده اند که بعد از آن هرگونه تحریک دیگری برایشان لذتی نداشته و عذاب آورخواهدبود.البته این خواسته هرگز به معنی سرد مزاجی این زنها نیست.آنها فقط دوست دارند مدت کوتاهی باخودشان تنهاباشند،پس آنها را درک کنید.

دربرخوردبا این زنها باید بعد از انجام رابطه جنسی از آنها بپرسید:«عزیزم حالت خوبه؟آیا همه چیز مرتب است؟ یا آیا چیزی احتیاج نداری؟» و بعد از ابراز خوشنودی ازانجام مقاربت با او،زن را نیم ساعتی تنها بگذارید تا استراحت کند.

3 - صحبت کردن:

هرچند اکثرمردها بدنبال رابطه جنسی خسته شده و یارای انجام هیچکاری را ندارند ولی گروهی از زنها دوست دارند که بعد از رابطه جنسی کمی صحبت کنند.در این مواقع فقط باید گوش خود را به اوبسپارید! اگرخوش شانس باشید او به شرح آنچه گذشت و احساسش ازرابطه جنسی با شما می پردازد.اما مواظب باشید که در بین صحبتهای او صدای خوروپف شما بلند نشود!

همه مردها بعد از ارگاسم دوست دارند کمی بخوابند،این امرکاملا"طبیعی است.ولی به شریک جنسیتان هم توجه داشته باشید واجازه دهید او در کنارشما باشد، تا این تصورپیش نیاید که شما فقط به فکر خودتان هستید.

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2011/1/5  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 چرا مردان بعد از هر رابطه جنسی می خوابند؟

 

آزاد شدن هورمون هایی ماند اکسی توسین، پرولاکتین و GABA می تواند علت اصلی بروز احساس خواب الودگی بعد از مقاربت باشد. …

 

دکتر بیلی گلدبرگ در پاسخ به این سوال معتقد است که شواهد اندکی به عنوان دلیل خواب آلودگی مردان بعد از هر رابطه جنسی وجود دارد ولی با این حال آزاد شدن هورمون هایی ماند اکسی توسین، پرولاکتین و GABA می تواند علت اصلی بروز احساس خواب الودگی بعد از مقاربت باشد.

 علاوه بر این دکتر دیوید مکنزی ، درمانگر جنسی در ونکوور کانادا می گوید: تغییرات شیمیایی بعد از رسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم) و تغییرات فیزیکی حاصل از آن در بدن، مردان را بسیار خسته می کند. در طی مقاربت و بعد از ارگاسم، گلیکوژن موجود در عضلات برای تولید انرژی مورد نیاز، آزاد می شود و از آنجا که مردان توده عضلانی بیشتری نسبت به زنان دارند، بیشتر از زنان در نتیجه مقاربت خواب آلوده دچار خستگی و خواب آلودگی می شوند.

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2011/1/5  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 درمان ناتوانی جنسی در زنان

 

درمان ممکن است شامل درمان وضعیت های هورمونی یا پزشکی زمینه ای در ارتباط با ناتوانی جنسی باشد، به همان نسبت به دنبال احساسات و..... …

 

در مقاله قبلی(ناتوانی جنسی در زنان) ما برای شما علائم ونشانه ها ، علل و زمانی را که باید به پزشک مراجعه کنید توضیح دادیم و حالا در این مقاله ما درمانهای مختلف دارویی وغیر دارویی وهمچنین مهارتهایی را که شاید در درمان شما بسیار موثر باشد ارائه می نماییم:

درمان

درمان ممکن است شامل درمان وضعیت های هورمونی یا پزشکی زمینه ای در ارتباط با ناتوانی جنسی باشد، به همان نسبت به دنبال احساسات و موضوعات ارتباطی در رابطه یا در نتیجه ناتوانی باید بود.در برخی موارد، ناتوانی جنسی در زنان را می توان با استفاده از داروهای مخصوص تجویزی درمان کرد. ولی اغلب درمان موفقیت آمیز نیاز به دارو ندارد.

درمان های غیر دارویی برای ناتوانی جنسی در زنان

با ساختن انتخاب های سالم شیوه زندگی و تسهیل ارتباطات با همسر سلامت جنسی خود را بهبود بخشید.

ارتباط برقرار کردن با همسر خود:

ارتباطات باز و صمیمی با همسر می تواند موجب بهبودی هیجانات و صمیمیت جنسی در شما شود. برخی جفت ها هرگز در مورد مسائل جنسی صحبت نمی کنند، در حالی که دیگران کمتر محدودیت دارند.حتی اگر شما در ارتباطات در مورد دوست داشتن و دوست نداشتن صحبت نمی کنید، یاد بگیرید که چنین کاری را بکنید و باز خورد آن رادر شیوه ای غیر تهدید کننده فراهم کنید که می تواند مرحله رضایت جنسی را بالاتر قرار دهد. کتاب های خوبی برای کمک به شما در این زمینه وجود دارد. از پزشک خود در مورد پیشنهادات سوال کنید. حل تفاوت های در میل جنسی با همسر خود حتی در طول عمر می تواند مشکل باشد. ارتباط برقرار کردن با احساسات خودتان می تواند کمک کننده باشد.

ایجاد تغییرات شیوه های سالم زندگی:

از نوشیدن مقدار زیاد الکل پرهیز کنید، سیگار کشیدن را متوقف کنید، مرتبا ورزش کنید و زمان هایی را برای فراغت و استراحت قرار دهید. همه اینها برای سلامت جنسی و به همان نسبت برای سلامت کلی جسمی شما مفید هستند. استفاده زیاد از الکل باعث کندی در پاسخ جنسی شما می شود. سیگار کشیدن جریان خون را کم می کند. کاهش جریان خون به اعضای جنسی شما می تواند منجر به کاهش انگیختگی جنسی یا اوج لذت جنسی شود.

ورزش های هوازی منظم می تواند بنیه شما را افزایش دهد، شکل بدنی شما را بهبود بخشیده و خلق شما را بالا می برد. یادگیری شل و راحت بودن در میان استرس های زندگی روزانه می تواند توانایی شما را برای تمرکز بر تجربیات جنسی و دست یابی به انگیختگی و اوج لذت جنسی را بهتر کند.

قوی کردن ماهیچه های لگن:

ورزش های کف لگن می تواند کمک به برخی مشکلات انگیختگی و اوج لذت جنسی کند. انجام ورزش Kegel ماهیچه های درگیر در لذت جنسی را تقویت می کند. برای انجام این ورزشها، ماهیچه های لگن خود را سفت کنید به طوری که می خواهید جلو جریان ادرار را بگیرید.تا پنج بشمارید، خود را شل کنید و تکرار کنید. این ورزش را چندبار در روز تکرار کنید.

پزشک همچنین ممکن است توصیه به ورزش با وزنه های واژنی کند . با استفاده از یک سری از ۵ وزنه، که هر کدام سنگین تر می شود، که فرد در واژن قرار می دهد، شما می توانید ماهیچه های کف لگن را قوی کنید. شما بتدریج با وزنه های سنگین تر می توانید استفاده کنید،تا قدرت ماهیچه ای بهبود یابد.

در جستجوی مشاوره:

با یک درمان کننده جنسی یا مشاور ماهر در این زمینه مشورت کنید که آیا این وضعیت شما به علت عوامل احساسی است یا خیر، از آنجائیکه حتی مشکلات جنسی که منشا هورمونی دارد می تواند تاثیر بر سلامت و صمیمیت با جفت شما نماید. ارزیابی با یک سکس درمانگر به طور نمونه شامل یک بازدید از هویت جنسی شما ، اعتقادات و نگرش ها دارد، عوامل ارتباطی شامل صمیمیت و چسبیدن، ارتباط برقرار کردن و شیوه های فائق آمدن و بطور کلی سلامت کلی عاطفی شما است. درمان اغلب شامل آموزش پاسخ های جنسی و تکنیکها، راه های تسریع ایجاد صمیمیت جنسی با همسر خود، و توصیه هایی برای خواندن مطالب یا تمرینات با همسر.

درمان های دارویی برای ناتوانی جنسی در زنان

درمان موثر ناتوانی جنسی اغلب مربوط به بیماریهای زمینه ای یا تغییرات هورمونی که بر روی تماس جنسی شما تاثیر می گذارد است. وضعیت های پزشکی که می تواند در ارتباط با ناتوانی جنسی باشد شامل افسردگی و اضطراب، بیماری دیابت، بیماریهای قلبی و عروقی، بیماریهای عصبی، جراحی شکم و لگن، و سرطانها است. زمان های آسیب پذیر هورمونی در زندگی یک زن در خلال حاملگی و دوره بعد از زایمان ، در حالیکه از شیوه های پیشگیری از حاملگی استفاده می کنند، و در خلال قبل از یائسگی و یائسگی .

بنابراین، برای درمان وضعیت های زمینه ای، درمان های پزشکی برای ناتوانی جنسی ممکن است شامل:

* تنظیم یا تغییر داروهایی که دارای عوارض جانبی جنسی هستند.

*درمان مشکلات تیروئید یا مشکلات هورمونی دیگر.

*بهینه سازی درمان برای افسردگی و اضطراب.

*قوی کردن ماهیچه های کف لگن.

* امتحان کردن استراتژی های توصیه شده به وسیله پزشک شما برای کمک به دردهای لگنی یا دیگر مشکلات درد.

اگر پزشک شما احساس کرد که شما ممکن است از هورمون درمانی سود ببرید درمان های امکان پذیر شامل:

استروژن درمانی:

استروژن در نگهداری سلامت واژن و بافت خارجی ناحیه تناسلی مهم است. جایگزین کردن استروژن می تواند عمل جنسی را به چند طریق بهبود بخشد، شامل افزایش قدرت و خاصیت ارتجاعی بافت واژن، افزایش جریان خون در واژن، افزایش نرمی، و داشتن یک تاثیر مثبت بر عملکرد مغز و عوامل خلقی که باعث ضربه به پاسخ های جنسی می شوند. استروژن درمانی موضعی در شکل های کرم واژینال، ژل یا قرص می تواند کمک به تغییرات جنسی به علت یائسگی کند.

پروژسترون درمانی:

در برخی مطالعات تحقیقاتی، زنانی که پروژسترون استفاده می کنند کاهش میل جنسی و کاهش جریان خون در ناحیه واژن را تجربه کرده اند. هرچند که، در تحقیقات دیگر، زنان بهبودی در میل و انگیختگی در زمانی که پروژسترون همراه با استروژن را دریافت کرده اند داشتند. تحقیقات بیشتری در راه است که نشان دهنده رژیم های مختلف پروژسترون به تنهایی یا همراه با استروژن و دیگر عوامل هورمونی هستند ، که ممکن است عمل جنسی را بهبود بخشند. پروژسترون عموما برای تنظیم اثر استروژن بر رحم استفاده می شود نه برای درمان ناتوانی جنسی.

آندروژن درمانی:

آندروژن ها شامل هورمون های مردانه، مانند تستوسترون است. تستوسترون برای عمل جنسی در زنان به خوبی مردان مهم است، اگر چه میزان تستوسترون در زنان خیلی کمتر است. آندروژن درمانی برای ناتوانی جنسی بحث انگیز است. برخی مطالعات فوایدی را برای زنانی که دارای تستوسترون کم می باشند و دچار ناتوانی جنسی شده اند نشان داده است، برای مثال بعد از یائسگی در اثر جراحی به خاطر برداشتن تخمدان ها. در این زنان، تستوسترون درمانی بر اساس گزارش موجب بهبود تمایل جنسی، انگیختگی، و افکار جنسی شده است. دیگر مطالعات نشان دهنده عدم سود بری از تستوسترون درمانی برای زنان است.

هیچ تستوسترون تصویب شده توسط FDA برای درمان ناتوانی جنسی در زنان وجد ندارد. درمان با تستوسترون ممکن است داده شود به عنوان کرم یا چسب که به سطح پوست می چسبند. اغلب اوقات تستوسترون به صورت قرص یا تزریق داده می شود.

عوارض جانبی احتمالی برای زنان تحت درمان با تستوسترون شامل آکنه، افزایش موی بدن(هیرسوتیسم) ، بزرگ شدن کلیتوریس(خروسه)، و تغییرات شخصیتی و خلقی مانند تجاوز کاری و خصومت است. همچنین میزان زیاد تستوسترون می تواند موجب کاهش مقدار لیپو پروتئین های زنجیره سنگین(HDL) کلسترول خوب شود یا موجب افزایش در آنزیم های کبدی در خون گردد. به علت اینکه تاثیرات طولانی مدت شناخته شده نیست، اگر فرد تحت درمان با تستوسترون برای ناتوانی جنسی قرار گرفت، بایستی تحت مراقبت مداوم تحت نظر پزشک باشد.

درمان های هورمونی نمی توانند مشکلات جنسی را که علل دیگری فراتر از عوامل در ارتباط با هورمون ها دارند را حل نماید.چون موضوع ناتوانی جنسی در زنان معمولا پیچیده و جنبه های متفاوتی دارد، حتی بهترین داروها به نظر نمی آید کارآیی داشته باشند اگر عوامل هیجانی و اجتماعی حل نشده باقی بمانند.

درمان های در حال پدیدار شدن

تحقیقات در حال بررسی موثر بودن سیلدنافیل(Viagra) ، تادالافیل(Cialis) و دیگر داروهای تصویب شده برای درمان ناتوانی جنسی در مردان در درمان برخی انواع ناتوانی جنسی در زنان است. نتایج اولیه از مطالعات مخلوط است. اغلب مطالعات نشان دهنده فایده کم برای زنان می باشد، اما برخی گزارش فواید برای زنان با ناتوانی جنسی کرده اند که به علت عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی یا ضد اضطراب بوده است.

تیبولونTibolone دارویی است که در حال حاضر در اروپا و استرالیا برای درمان پوکی استخوان بعد از یائسگی استفاده می شود. در یک مطالعه کوچک، زنانی که این دارو را استفاده کرده اند تجربه افزایش نرمی واژن، انگیختگی جنسی و افزایش میل جنسی داشته اند.اما تیبولون هنوز مجوز سازمانFDA را برای استفاده در امریکا را دریافت نکرده است.

مهارت های کنار آمدنی

در هر مرحله از زندگی شما، شما تغییراتی را در میل جنسی، انگیختگی جنسی، رضایت جنسی تجربه میکنید. قبول کردن این تغییرات و کاوش کردن جنبه های جدید جنسی شما در زمان انتقال موجب تجربه های مثبت جنسی می شود.

فهم و شناخت از بدن خود و آنچه برای یک پاسخ جنسی مناسب است می تواند کمک کننده باشد. هرچه که شما و همسرتان در مورد جنبه های جسمی بدن خود بدانید و بدانید که چگونه کار میکند ، بهتر قادر به یافتن راه هایی برای حل مشکلات جنسی خود خواهید بود. از پزشک خود بخواهید که به شما بگوید که چگونه عواملی مانند مسن شدن، بیماری، حاملگی، یائسگی و داروها می تواند بر زندگی جنسی شما تاثیر بگذارد.

بدانید که پاسخ جنسی اغلب به همان اندازه که در ارتباط با احساس شما نسبت به همسرتان است به همان مقدار نیز در رابطه با تحریک جسمی است. شما ممکن است احساس جنسی داشته باشید چون شما می خواهید نزدیک شوید و یا عواطف خود تان را با همسر خود در ارتباط قرار دهید. برای زنان صمیمیت احساسی مقدمه رضایت نسبی می باشد. احساسات خود را بروز دهید و به صورت باز با همسر خود در مورد احساسات ارتباط برقرار کنید- که این می تواند کمک کننده به شما در وصل مجدد و کشف مجدد همدیگر باشد

منبع : پزشکان بدون مرز

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2011/1/5  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 علل کاهش میل جنسی در زنان ومردان

 

میل جنسی(libido) بطور چشمگیری در افراد مختلف مـتـفاوت میـباشد، حتـی در یک فرد بسته به شرایط درونی و بیرونی، میل جنسی متغیر میباشد... …

کـاهـش میـل جنـسی در زنان امری بسیار شایع و درمـردان امری نادر اسـت. (حـتـی غـالب مـردانی کــه از اختلالنعوظ رنج میبرند نیز میل جنسی خود را از دست نمیدهند.)هورمون جنسی مردانه ی تستوسترون نقش فراوانی بروی میل جنسی در هر دو جنس مرد و زن ایفا میکند.برخلاف تصور عام پس از یائسگی احتمال افزایش میل جنسی در زنان بیشتر است تا کاهش میل جنسی.

علل کاهش میل جنسی در مردان:الف_علل جسمی:۱-اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر۲-کم خونی (نادر)۳-افزایش ترشح هورمون پرولاکتین از غده هیپوفیز.۴-چاقی (علت شایع)۵-مصرف برخی داروها (بویژه داروهای درمان مشکلات پروستات)۶-کاهش هورمون جنسی تستوسترون (نادر)۷-بیماریهای عمومی و مزمن نظیر دیابت.ب _علل روانی:۱-افسردگی.۲-استرس.۳-خستگی و کار زیاد.۴-اختلافات و مشکلات جدی با شریک زندگی.۵-گرایشات همجنس گرایانه.۶-ترس از عدم توانایی در ارضاء شریک جنسی.۷-استرس های محیطی از قبیل سروصدا و یا نورهای آزاردهنده.علل کاهش میل جنسی در زنان:الف _علل جسمی:۱-کم خونی به علت از دست دادن آهن در هنگام عادات ماهانه و یا زایمان (شایع)۲-اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر.۳-بیماریهای عمومی و مزمن نظیر دیابت.۴-پس از زایمان،طی بارداری و یا شیردهی به علت تغییرات شدید هورمونی.۵-مصرف برخی داروها از قبیل آرام بخش ها،ضد افسردگی ها،کاهنده فشار خون و ضد حاملگی.۶-افزایش ترشح هورمون پرولاکتین از غده هیپوفیز.ب _علل روانی:۱-افسردگی.۲-استرس.۳-خستگی و یا کار زیاد.۴-اضطراب.۵-تجارب پیشین آزارهای جنسی و یا تجاوز جنسی.۶-گرایش به همجنسان خود.۷-اختلافات و مشکلات جدی با شریک زندگی.۸-شرایط زندگی دشوار(زندگی کردن در یک منزل مشترک یا والدین خود و یا والدین شریک زندگی)۹-استرس های محیطی از قبیل سروصدا و یا نورهای آزاردهنده.دلایل مشترک در مردان و زنان:۱- اضطراب عملکردی: چنانچه مردان در رابطه های گذشته انزال زودرس و یا اختلال در نعوظ و زنان رابطه جنسی دردناک و یا عدم رسیدن به ارگاسم را تجربه کرده باشند، از بیم تکرار آن ممکن است از رابطه جنسی امتناع ورزیده و یا از آن دلزده شوند.۲- افزایش آشنایی: عموما میل زوجین برای برقراری رابطه جنسی با یکدیگر با گذشت زمان کاهش می یابد.۳-سرکوب کننده های میل جنسی: از قبیل تغییر در ظاهر فیزیکی (چاقی و یا لاغری)، بوی نامطبوع بدن، نامرتبی موها و لباس و عدم رسیدگی به بهداشت فردی.۴-فعالیت بدنی خیلی زیاد و یا خیلی اندک.۵-عدم آگاهی از دانش جنسی، خواسته ها و ترجیهات جنسی شریک زندگی.۶-تکراری شدن شیوه و وضعیت بدنی برقراری رابطه جنسی.راهکارهای درمانی کاهش میل جنسی:۱-درمان برای هریک از اختلالات زمینه ای.۲-هورمون درمانی.۳-کنترل استرس.۴-مشاوره با کارشناسان مسایل زناشویی.۵-فراگرفتن مهارتهای گفتگو و برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف.۶-رفع اختلافات و حل مشکلات، تنشها و رنجش ها.۷-افزایش صمیمت با شریک زندگی.۸-آموزش جنبه های مختلف رابطه جنسی.۹-در میان گذاشتن علایق جنسی و خیالپردازیهای جنسی.۱۰-رسیدگی به وضع ظاهری و بهداشت فردی.۱۱-ایجاد تنوع در نحوه و مکان برقراری رابطه جنسی بصورت دوره ای.۱۲-اجتناب از بی تحرکی.۱۳-ایجاد اعتدال در کار و جنبه های دیگر زندگی

منبع : پزشکان بدون مرز

 

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2011/1/5  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 داروی ویاگرا (محرک توانایی جنسی) چیست؟

 

ویاگرا نام تجارتی داروی سیلدنافیل میباشد. این قرص به راحتی و به سرعت از دستگاه گوارش جذب می شود...

 

ویاگرا نام تجارتی داروی سیلدنافیل میباشد .این دارو به مردانی که دچار اختلال نعوظ میباشند کمک میکند تا توانائی جنسی خود را باز یابند . و در واقع این دارو پایه اصلی تمامی داروهایی است که در این زمینه در بازار دارویی وجود دارد .

این دارو به صورت قرص ۱ساعت قبل از تصمیم به مقاربت مصرف میشود و در طی یک ساعت نباید بیش از ۱قرص مصرف شود .در مورد اغلب بیماران درمان با قرص ۵۰ میلی گرمی اغاز میگردد.حتی در صورت استفاده از ویاگرا باز هم جهت ایجاد نعوظ احتیاج به تحریکات فیز یکی و ذهنی و تمایل بیمار به ایجاد نعوظ وجود دارد .

برخی از عوارض جانبی شایع ویاگرا :

سردرد

قرمزی و احساس گرما در صورت و قسمت فوقانی

ناراحتی معده

ابریزش بینی

عطسه های مکرر

تغییرات بینائی

ابی رنگ به نظر رسیدن اجسام

 

موارد منع مصرف :

در صورتی که از نیتروگلیسیرین یا داروهای نیتراتی زیر استفاده کنید نباید از ویاگرا استفاده کنید.

ایزوسورباید مونونیترات

ایزوسورباید دی نیترات

قرصها یا اسبری زیر زبانی نیتروگلیسیرین

نوارها و برچسبهای ترابوستی نیتروگلیسیرین

 

اگر شما از ویاگرا استفاده میکنید و دچار درد قفسه سینه شدید به بزشک مراجعه کنید

ویاگرا برای اولین بار برای درمان آنژین صدری(بیماری قلبی) مورد استفاده قرار گرفت که طی آن افزایشerect شدن آلت تناسلی مردان مشاهده شد که از آن به بعد از ۲۷ مارس ۱۹۹۸ به عنوان اولین داروی impotence در آمریکا استفاده شد.

مصرف این قرص بدون تحریک جنسی معمولا هیچ اثری ندارد و برای اثر آن حتما باید تحریکات جنسی وجود داشته باشد.

این قرص به راحتی و به سرعت از دستگاه گوارش جذب می شود. ویاگرا توسط آنزیمهای کبدی متابولیزه می شود و کبد و کلیه در دفع آن نقش دارند.اگر به همراه یک رژیم غذایی پر جرب استفاده شود باعث کاهش جذب و سرعت اثر و غلظت آن در خون می شود.ویاگرا : بی خطر نیست بسیاری از کارشناسان آگهی های تلویزیونی شرکت های دارویی تولیدکننده داروهای ضد ناتوانی جنسی مانند وایاگرا در جهان را علت اصلی روی آوردن جوانان به مصرف این داروها می دانند.

هرچند این دارو بدون نسخه پزشک نباید استفاده شود اما در تلویزیون های خارجی و بسیاری از سایت های اینترنتی تبلیغ شده و فروش اینترنتی هم دارد به طوری که در فاصله بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ نزدیک به ۱میلیارد دلار فروش داشته است.

وایاگرا در اصل برای مردان سالمندای که دچار مشکلات جنسی هستند، تولید شده بود. اما آمارهای اخیر حاکی از آن است که از هنگام ورود این دارو به بازار در سال۱۹۹۸ تعداد موارد تجویز آنها برای افراد زیر ۴۵ سال، ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

حتی بسیاری از مردان جوان که دچار هیچ مشکلی هم نیستند، اذعان می کنند که به مصرف تفریحی این دارو روی آورده اند. اما آیا مصرف چنین داروهایی به خصوص در درازمدت خطری برای سلامتی مردان جوان ندارد؟

در حال حاضر اجماع نظری در این مورد وجود ندارد. امروزه این دارو که اسامی عامیانه ای هم پیدا کرده ، مثل (آقای آبی)Mr. Blue( سکستازی Sextasyبه ترکیب وایاگرا و اکستازی می گویند) و ویتامینV، از سوی بسیاری از افراد به صورت تفریحی مصرف می شود و این در حالی است که این داروها اصولاً برای مصارف تفریحی طراحی نشده اند.

 

۸ توصیه مهم درباره وایاگرا

۱- استفاده از این دارو در افراد مسن ، خصوصا کسانی که از داروهای خاصی مثل نیترات ها ( که در داروهای بیماران قلبی استفاده می شود) استفاده می کنند، باید با نظر مستقیم پزشک مربوطه و تجویز او صورت گیرد ، در غیر این صورت می تواند مخاطره آمیز باشد.

۲- در صورتی که نعوظ بیشتر از ۴ ساعت به طول انجامد، بدلیل احتمال آسیب به آلت تناسلی، مراجعه پزشک ضروری است.

۳- مصرف سیلدنافیل در بیماران مبتلا به اختلالات خونریزی دهنده یا زخم معده و دوازده بایستی با احتیاط صورت گیرد.

۴- در صورتی که در خلال فعالیت جنسی علائمی مثل منگی ، گیجی ، تهوع ، یا دردهای قلبی ( درد سینه، احساس سفتی و فشار در سینه، کرختی ، گزگز و درد در قفسه سینه یا شانه و فک تحتانی ) درمصرف کننده پدید آمد، از ادامه فعالیت جنسی باید خودداری کرد و سریعا به پزشک مراجعه کرد.

۵- مصرف بیشتر از یک قرص سیلدنافیل در روز توصیه نمی شود.

۶- در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقادیر توصیه شده، بیمار را باید سریعا ً به بیمارستان منتقل کرد.

۷- دارو را باید دور از نور و رطوبت در دمای زیر ۳۰ درجه سانتیگراد، درون جعبه در بسته نگهداری کرد.

۸- با توجه به احتمال بروز عوارض قلبی شدید ناشی از مصرف این دارو توصیه می شود که فقط تحت نسخه پزشک مصرف شود. مهم ترین توصیه این است : هیچگاه از سر تفنن یا کنجکاوی این دارو را مصرف نکنیدوایاگرا چه کار می کندتداخلات دارویی

برخی از داروها باعث تغییر اثربخشی و عوارض این دارو می شوند، برای مثال داروهای قلبی حاوی نیترات ، سایر داروهای مورد استفاده برای اختلال نعوظ ، برخی داروهای ضد ایدز، سایمتیدین، فنوباربیتال، کارباماز پین، ریفا مپین با سیلدنافیل تداخل اثر دارند و مصرف همزمان آنها باید بسیار با احتیاط صورت گیرد.

نیتروگلیسیرین یا داروهای نیتراتی مانند ایزوسورباید، مونو نیترات ایزوسورباید، دی نیترات، قرص ها یا اسپری زیر زبانی نیتروگلیسیرین نوارها و برچسب ترابوستی نیترو گلیسیرین، نیز منع مصرف همزمان با این دارو را دارند

منبع : پزشکان بدون مرز

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2011/1/5  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 غذاهای موثر بر قوای جنسی مردان

 

در کنار غذاهای اصلی ، مواد غذایی زیر می‌توانند تاثیر زیادی بر افزایش قوای جنسی در مردان داشته باشند .

 

مهمترین عامل در فعالیت جنسی مردان قدرت و مدت ماندگاری نعوذ است . برای این منظور سلامت سیستم جریان خون الزامی است بنابراین پیشگیری از بیماریهای موثر بر رگها از جمله دیابت و چربی خون بالا ضروری است. پس تا می توانید از انواع میوه ، سبزیجات ، حبوبات و پروتئینهای ساده مصرف کنید .آب انار: بر اساس پژوهشهای انجام شده ، میزان اختلال نعوذ در مردان بدنبال مصرف آب انار به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است . برای رسیدن به میزان مطلوب ، باید روزانه یک لیوان آب انار طبیعی نوشید . این نوشیدنی در فصل پاییز براحتی در دسترس است اما در دیگر فصلها می توان از رب انار استفاده کرد. شربتی با غلظت دلخواه از رب انار تهیه کنید و روزانه یک لیوان از آن را بنوشید . هرگز از آب انار غافل نشوید .سالاد میگو : میگو سرشار از عنصر روی است و سبزیجات برگ پهن مثل کاهو مقدار زیادی اسید فولیک دارند. گوجه فرنگی و لیمو ترش با مقادیر بالای ویتامین ث و روغن زیتون با ویتامین ای مکمل مناسبی برای این سالاد هستند. این سالاد با رساندن مواد لازم قدرت اسپرم سازی را افزایش می دهد. از همین جا به آقایان توصیه می کنم خسیس بازی را کنار بگذارند و با مصرف حداقل هفته ای یکبار از این سالاد هم قوای جنسی خود را تقویت کنند و هم بقیه اعضای خانواده را با این دسر خوشمزه به شعف آورند .

سوپ جو : جو باعث افزایش هورمون تستوسترون در مردان می شود . اشتباه نکنید ؛ این افزایش هورمون در مردان اتفاق می افتد و در خانمها هیچگونه تاثیر هورمونی ندارد. هورمون تستوسترون برای افزایش میل جنسی لازم است . این سوپ اگر با برخی سبزیجات معطر بخصوص نعنا و ترخون تهیه شده باشد بسیار مقوی تر خواهد شد .

اسفناج :آیا کارتون ملوان زبل را دیده اید؟ در مردان می توان چنین اثری را ( البته کمی خفیف تر ) دید . این سبزی سرشار از منیزیوم است که باعث گشاد شدن رگهای خونی می شود. به این ترتیب جریان خون اندام تناسلی قدرت لازم برای نعوذ را تامین می کند .

لیمو ترش :این میوه خوش عطر و طعم ، با تامین ویتامین ث کافی ، تاثیر بسزایی بر تولید و تحرک سلولهای اسپرم دارد. به این ترتیب کیسه منی در مدت زمان کوتاهتری پر شده و میل جنسی را افزایش می دهد .

زغال اخته : این میوه ترش و خوشمزه دارای فیبرهایی است که مانع از جذب کلسترول در دستگاه گوارش می شود . در نتیجه احتمال رسوب این چربی در رگها کاهش می یابد و کمک موثری بر افزایش جریان خون خواهد بود . علاوه بر این اثر طولانی مدت ، تاثیر کوتاه مدتی بر جریان خون دارد که بعضی از متخصصین تغذیه از آن بعنوان ویاگرای طبیعی نام برده اند .

عسل : رسیدیم به یکی از شگفتیهای طبیعت . ماده ای که حاصل فرایندی ساده بر روی شهد گلها در بدن زنبور عسل است . انسان با وجود پیشرفت غیر قابل انکار تکنولوژی هنوز نتوانسته است عسل مصنوعی بسازد. عسل با داشتن انواع ویتامینهای گروه ب می تواند در تولید هورمون تستوسترون موثر باشد. پژوهشها نشان داده اند که ماده ای حاوی عنصر بور در عسل وجود دارد که جریان خون و میل جنسی را در مردان افزایش می دهد .

منبع : shafaf.ir

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2011/1/5  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 شب زفاف و پیچیدگی آن برای زنان

 

پاره شدن پرده بکارت ، در حقیقت نمود خارجی جریانی بسیار پیچیده است که باید آن را آغاز زنانگی و پایان دوشیزگی شمرد. …

 

پاره شدن پرده بکارت ، در حقیقت نمود خارجی جریانی بسیار پیچیده است که باید آن را آغاز زنانگی و پایان دوشیزگی شمرد.
تازه عروس بنا به طبیعت ، از نخستین اکراه و هراس دارد و علت آن معمولا درد جسمانی نیست که اگر همراه با آرامش و خودداری و صبوری مرد باشد خیلی جزئی است. غالبا خود دختر هم نمی داند علت این هراس و اکراه در کجاست ؟ در واقع تازه عروس در این مرحله دچار نوعی " شرم " نیز هست . همه این علت ها را باید در جای دیگری جستجو کرد.
در حقیقت چون زن در این مرحله که وارد حیات زناشویی می گردد دگرگونی مهمی در برابر خود می بیند و به زندگی آینده و مسوولیت ها و خطرهای آن می اندیشد و از آن واهمه دارد. همه این واهمه ها ، چه زن از آن آگاه باشد و چه نباشد ، قابل ملاحظه و شایسته توجه است.
این وظیفه شوهر است که وجود این هراس فطری زن را دریابد و همواره آن را به یاد داشته باشد.بهترین فرصت برای جلب اطمینان زن همین دوره کوتاه است.

معروف است که زفاف را نباید با جبر آغاز کرد ، ما می گوییم در کار پاره شدن پرده دوشیزگی نه تنها جبر نباید در کار باشد بلکه این عمل باید دنباله و نتیجه نوازشی صبورانه و معاشقه ای جانانه باشد و شوهر باید عروس را به تدریج متمایل و راغب به عمل نماید نه آن که با شتابکاری و به کار بردن زور ، تنها حس شهوت خویش را فرو نشاند. در این صورت تنها جسم زن را تصرف کرده و از تصرف روح او ناتوان مانده است. بنابراین شوهر در شب زفاف باید تمام تمهیدات لازم را به کار گیرد و در نهایت ملایمت و ظرافت عمل کند و بداند که کوچکترین اشتباه ، چندان او را خسته و دل آزرده می کند که به آسانی التیام پذیر نخواهد بود و گاه تا پایان زندگی زناشویی آثار آن بر جای می ماند.

از نظر روانشناسی این دردهای روحی منجر به پیدایش هزاران نوع اختلالات فکری ، غم و اندوه مزمن می گردد که درمان آن بسیار مشکل خواهد بود زیرا اغلب منشا و علت اصلی آن ناشناخته می ماند.

در واقع علت سرد مزاجی بسیاری از زنانی که لذت جنسی نمی برند آن است که در شب زفاف ناگواری دیده و رنج و تب روحی کشیده اند و این تالمات در ضمیر پنهان آنها مانده و اختلالات جسمی و روانی بعدی را با خود آورده است.

بسیاری از امراض دیگر چون پریشان خیالی و بیماریهای عصبی غالبا در اثر همین رویدادهای به ظاهر کوچک شب زفاف ایجاد می شود و گاهی این عوارض روحی به قدری پیچیده و شدید می شود که روان پزشک باید مدتها وقت صرف کند تا پس از جلب اعتماد و اطمینان بیمار ، شاید موفق به کشف ریشه اصلی اختلال گردد. این است که باز تکرار می کنیم در نوازش و مهربانی و رعایت حال تازه عروس به ویژه در شب رفاف به هیچ نباید کوتاهی کرد.

هیچ دختری فطرتا مرد را مختار نخواهد دانست تا هر چه می خواهد بکند و اگر حجب و حیای عروس یا هر علت ناشناخته دیگر مانع از آن است که به میل تسلیم شود بهتر است یک شب یا حتی شبهای متعدد ، زفاف را به عقب انداخت تا عروس به تماس جسمانی خو بگیرد و با آرامش خاطر مشتاق و راغب به ارتباط جنسی شود.

عمر انسان آن قدر کوتاه نیست که چنین شتابکاری لازم باشد و به خصوص در این دوره ، صبر و متانت و حوصله به پیروزی و کامروایی خواهد انجامید.

در اینجا باید یادآور شویم اگر داماد به دلیل ضعف نفس و سستی در رفتار ، بخواهد به هر نحو عمل را انجام دهد به نتیجه نمی رسد و لازم است اصرار در این باره خیلی ملایم و صبورانه باشد.

اصولا زن وقتی هم حاضر و راغب به تسلیم است طبیعتا می خواهد بر او ظفر یابند ولی بین فتح عاشقانه و استیلای وحشیانه تفاوت بسیار است و مرد باید با فراست دریابد که هنگام دخول فرا رسیده است.

به طور کلی در هفته های اول ازدواج برای نزدیکی نباید پافشاری کرد جز آن که عروس خود ابراز تمایل کند.شوهر اگر عیبی در بدن زن مشاهده کرد ، هرگز نباید آن را آشکار کند یا اظهار تعجب کند مبادا زن اندوهگین شود و آن را مایه حقارت پندارد.
شب زفاف در خاطره تمامی زوجهای جوان یک شب خاطره انگیز است. کلیه کسانی که این شب رو تجربه کرده اند، بی شک تا آخر عمر آن را فراموش نخواهند کرد.
منظور ما در این مقاله شب اول عروسی نیست . چون بسیاری از افراد ، قبل از عروسی ( که در عرف معمول است ) آمیزش جنسی( بطور کامل) را تجربه میکنند. پس منظور این مقاله زمانی است که دختر ازاله بکارت میشود . یعنی زمانی که دختر ، پرده بکارت خود را از دست میدهد .
ما در این مقاله شب زفاف را زمانی میگوئیم ، که دختران برای اولین بار تجربه سکس از راه واژن را می آزمایند.
همانطور که میدانیم تمامی زخمها ، دردناک هستند بخصوص اگر سطحی باشند . به عنوان مثال اگر دست شما با دیوار زبری (مثل کنیتکس) برخورد کند ، درد به حد زیادی غیر قابل تحمل است . این حالت دقیقا برای دختران مصداق دارد. آنها درد بسیار زیادی را در ضمن پاره شدن پرده بکارت تجربه میکنند. و غیر از آن ، درد بسیار زیادی هنگام داخل شدن آلت تناسلی در داخل واژن (دخول) خواهند داشت .
اول برای روشن شدن قضیه علت درد را مرور میکنیم.
دو نوع درد در هنگام اولین تجربه جنسی قابل درک است :
1- درد به علت پارگی پرده بکارت .
این درد همانطور که در بالا ذکر شد به علت ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن است . که اینگونه زخمها معمولا دردناک تر از سایر زخمها میباشند . برای کنترل یا کاهش درد ، بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی است . این کار سبب میشود تا دختر به مرحله ارگاسم یا نزدیک آن برسد . رسیدن به ارگاسم ، آستانه درد را بالا میبرد و باعث میشود که درد یا خیلی کم شود یا قابل تحمل گردد . به عنوان مثال د رزمان ارگاسم اگر شخص گاز گرفته شود درد را احساس نمیکند یا درد بسیار جزئی خواهد بود .
2- درد به علت دخول
این درد دقیقا درد به علت کشش دیواره واژن میباشد . شما وقتی بادکنکی را برای اولین بار باد میکنید ، زور بیشتری بکار میبرید تا بتوانید دیواره های بادکنک را از هم باز کنید . این حالت دقیقا دز واژن هم ایجاد میشود . واژن برای اولین بار میخواهد باز شود . پس درد زیادی را حس میکند . برای کنترل این درد دقیقا مثل بالا باید معاشقه طولانی داشت . تا هم واژن لیز شود و هم آستانه درد افزایش یابد . برای این منظور میشود از ژل لوبریکانت استفاده نمود.

در کل برای آمیزش بهتر و کم درد در اولین تجربه باید نکات زیر را توجه نمود :
1- معاشقه طولانی تا رسیدن به مرحله ارگاسم
2- استفاده از ژل لوبریکانت
3- بهتر است دختر لبه تخت دراز بکشد . جوری که پاهای وی کاملا روی زمین قرار بگیرد . در این صورت کمترین درد و فشار به دختر وارد میشود.
4- دختر را باید قبل از نزدیکی از نظر روحی آماده کرد
5- درصورت داشتن درد شدید از ادامه نزدیکی خودداری کنید.

پارگی پرده بکارت معمولا دارای خونریزی کم است . البته این قضیه به جثه زن و سن دختر دارد. در بعضی از موارد پرده دختر با نزدیکی پاره نمیشود . در این حالت حتما باید با جراح زنان مشورت نمود تا وی به روش جراحی پرده را باز نماید.
تا 3 روز پس از نزدیکی خونریزی بسیار جزئی ، طبیعی است و نباید نگران بود.
برای شروع عجله نکنیدزن و مرد باید قبلا عالم هر یک را به خوبی شناخته باشند یعنی باید بدانند در دنیای جنس مخالف چه می گذرد
وقتی زن ها و مردها با هم ازدواج کرده و وارد دنیای جدید زندگی مشترک می شوند هر دو، اهداف و برنامه های مشترکی دارند: هر دو می خواهند که روابطشان عاشقانه و دوستانه باشد و این ارتباط قوی همچنان ادامه پیدا کند. تا اینجای مسئله که ظاهرا مشکلی وجود دارد اما یک موضوع مهم و اجتناب ناپذیر هم وجود دارد و آن هم رابطه جنسی است که جزء جدایی ناپذیر زندگی مشترک محسوب می شود، و درست در همین مورد بسیاری از مشکلات شروع می شود وزن یا مرد حس می کنند رابطه آنها در زندگی مشترک مورد دلخواه شان نیست و یا در زندگی خود موفق نبوده اند. برقراری رابطه جنسی سالم در دوران زندگی مشترک موضوع بسیار مفصلی است و ما در این قسمت تنها به بخشی از آن می پردازیم یعنی شروع رابطه جنسی در اوایل ازدواج که ممکن است برای زن و شوهر (هردو) کمی مشکل ساز باشد.
معمولا علت مشکل بودن این شروع و آغاز این است که زن و مرد هنوز به هم عادت نکرده و به عبارتی کمی از هم خجالت می کشند. گاهی این وضعیت در ابتدا باعث ناامیدی طرفین می شود چون هنوز نمی دانند که از نظر روحی به چه آمادگی هایی احتیاج دارند. در این شرایط اگر نسبت به جنس مخالف (زن نسبت به شوهر و بالعکس) حس خوبی وجود داشته باشد به راحتی می توان ارتباط موثر برقرار کرد و گر نه کار مشکل تر خواهد شد. نکته مهم دیگر این است که زن و مرد باید قبلا عالم جنس مخالف را به خوبی شناخته باشند یعنی باید با مطالعه بدانند در دنیای جنس مخالف چه می گذرد؟ احساساتش چگونه است؟ به عنوان یک زن یا مرد چگونه باید با عواطف او برخوردی مناسب داشته و هزاران مورد دیگر که باید قبل از ازدواج و در دوران آشنایی برای ازدواج برای این سئوالات پاسخی مناسبی پیدا شود. اگر شناخت شرایط روحی و عاطفی طرف مقابل به طور کامل انجام نشده باشد در این صورت رابطه جنسی به یکی از بزرگترین سرچشمه های سوء تفسیر از شریک زندگی تبدیل خواهد شد.

شاید بهتر باشد مدت کمی از ازدواج بگذرد و بعد طرفین از یکدیگر انتظار داشته باشند؛ چون اقدام فوری برای رابطه جنسی در بعد از ازدواج ممکن است برای شریک زندگی و به خصوص خانم ها با احساس و تجربه بدی همراه باشد. اگر مراحل پس ازدواج را به چهار مرحله آشنایی بیشتر، ارزشیابی طرف مقابل، ایجاد احساس قوی و ثابت و ورود به خلوت و حالات روحی خصوصی طرف مقابل تقسیم کنیم، رابطه جنسی باید در مرحله چهارم صورت بگیرد. یعنی باید بتوان با صمیمیت به خلوت و شرایط روحی کاملا منحصر به فرد طرف مقابل وارد شد، یک رابطه جنسی خوب و موثر برقرار کرد در غیر این صورت به یک تجربه ناگوار و ناخوشایند اجباری تبدیل می شود. در این مرحله بسیار مهم است که هر دو طرف بدانند دیگری نسبت به حوزه خصوصی زندگی خودش و طرف مقابل چه حسی دارد؟
متاسفانه اکثر خانم ها و آقایان فکر می کنند تنها جذابیت ظاهر برای ایجاد رابطه جنسی موفق کافی ست. البته آمادگی ظاهری شرط مهمی است اما کافی نیست. ممکن است آقا یا خانم حس کنند با وجود آمادگی ظاهری دیگر مشکلی وجود ندارد، اما این طرز فکر صحیح نیست و ممکن است طرف مقابل (اکثرا خانم ها) آماده نبوده و شدیدا از نظر روحی آسیب ببیند. خانم ها معمولا به مدت زمان بیشتری احتیاج دارند تا آمادگی این کار را پیدا کنند و معمولا بعد از ازدواج بیشتر به این مسئله فکر می کنند که چطور می توان زندگی مشترک را تقویت کرد و چطور می توان رابطه ای محکم تر و قوی تر برقرار کرد. در نتیجه برای برقراری روابط جنسی باید به آنها فرصت داد. در اوایل ازدواج مهم نیست که چقدر زن و مرد جذابیت جنسی دارند بلکه نکته قابل توجه آن است که اگر در این دوران به سرعت و بدون دادن فرصت به طرف مقابل وارد مرحله جنسی شوید عین آن است که آب یخ روی سر یکدیگر ریخته باشید! مثل اینکه هنوز شروع جاده و راه را طی نکرده یکباره به آخر راه برسید. باید آقایان این فرصت را به خود بدهند تا کاملا مورد تایید همسرشان قرار گرفته و مهلتی هم به خانم ها داده شود تا فارغ از تفکرات جدی در مورد زندگی و آینده برای برقراری رابطه جنسی آماده شوید. اگر این اتفاق خیلی سریع و زود رخ دهد امکان دارد تا مدتی طرفین از هم رانده شوند. معمولا هورمون های مردانه باعث می شود آقایان خیلی سریع برای رابطه جنسی آماده شوند و گاهی این آمادگی سریع باعث می شود به ناچار بدون آمادگی لازم تن به این کار داده و به هیچ وجه از این رابطه لذت نبرند.

البته منظور ما این نیست که به هیچ وجه در اوایل زندگی مشترک (بخصوص روزهای اول) نباید رابطه جنسی برقرار شود. گاهی طرفین به خوبی برای اینکار آمادگی دارند و مشکلی پیش نمی آید. اما اگر تمایل برقرار شود. گاهی طرفین به خوبی برای این کار آمادگی دارند و مشکلی پیش نمی آید. اما اگر تمایل دارید رابطه زناشویی شما پایدار بوده و طولانی مدت از قدرت کافی برخوردار باشد بهتر است کار را مرحله به مرحله انجام دهید. اگر ذهنتان را باز و آزاد نگهدارید و فقط تفکر برقراری رابطه جنسی فکرتان را پر نکرده باشد آن وقت خودتان و طرف مقابل را بهتر ارزیابی کرده و فرصت کافی به خودتان و او می دهید. هر چه همدیگر را بیشتر بشناسید برقراری رابطه جنسی راحت تر بوده و مشکلات تان کمتر می شود. حتی اگر در آن زمان آنقدر از خودتان مطمئن باشید که فکر کنید شما یک روح در دو جسم هستید باز هم باید مدت زمان لازم سپری شود تا واقعا با روحیات یکدیگر آشنا شوید.

اگر هم حس کردید در این رابطه با مشکلاتی روبرو هستید یا احساس رضایت نمی کنید باز هم راه چاره وجود دارد. فکر نکنید علم ارتباطات زناشویی مثل پرواز یک آپولو سخت و دشوار است! وقتی زن و مرد در این زمینه احساس ناراحتی می کنند بر این تصور هستند که به آخر خط رسیده اند. این در حالی است که در مورد مسائل جنسی هم می توانید از دیگران کمک بگیرید. پزشکان و مشاوران راهنمای خوبی در این مورد هستند و بهتر است از همین امروز عادت کنید بدون خجالت و رودربایستی سئوالات خود را در زمینه مسائل جنسی از پزشک و یا هر فرد متخصص دیگر در این زمینه بپرسید. مطمئن باشید آنها بهتر از در و همسایه شما را راهنمایی می کنند.

منبع : ایران سلامت

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2011/1/5  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 ماساژ جنسی بدن

 

ماساژ علاوه بر تاثیرات مفیدی که روی بدن دارد، میتواند نقش تحریک کنندگی نیز داشته و لذت سکس را دو چندان نماید.

ماساژ جنسی بدن زن چه تاثیری بر رابطه جنسی دارد؟

 

ماساژ علاوه بر تاثیرات مفیدی که روی بدن دارد، میتواند نقش تحریک کنندگی نیز داشته و لذت سکس را دو چندان نماید.

 

ماساژ ارتباط جسمی زن و مرد را بیشتر کرده، ضمن برانگیختگی جنسی موجب میشود تا آنها لذت بیشتری از رابطه جنسی با یکدیگر ببرند. در خانمهایی که مشکل ارگاسم دارند یا اینکه دیر به ارگاسم میرسند، ماساژ بدن نقش مهمی در تسهیل ارگاسم دارد و در این امر بسیار کمک کننده است.

در اینجا مراحل مختلف ماساژ جنسی بدن زن را بطور ساده مرور میکنیم:

۱-ماساژ پشت بدن:
برای شروع ماساژ و شل کردن عضلات بدن زن، بهتر است ابتدا از پشت او شروع کنید.اول نوک انگشتان خود را به پوست او بکشید بعد ناحیه پشت را از بالا تا پایین به آرامی نوازش کنید. سپس بطور متناوب با حرکات کششی، لرزشی (vibration) و دایره وار، آنرا ماساژ دهید. گاهی میتوانید گوشت بدن او را درست مثل خمیر با دستتان بگیرید و آرام فشار دهید.
پوست سر را ماساژ داده و گاهی موهای او را بین انگشتان خود بگیرید. سپس سراغ پاهای او رفته و انگشتان پایش را با دست فشار دهید.

 

۲- ماساژ جلوی بدن:
سینه و پستانها را از داخل به خارج بمالید. نوک سینه ها را به آرامی ماساژ تحریک کنید. موهای ناحیه شرمگاهی را نوازش کرده و به نرمی بکشید. با کف دستتان قسمت پایین شکم بمالید.کف دودست خود را بهم مالیده و وقتی گرم شد آنرا روی تخمدانهای زن بگذارید. عده ای معتقدند که انجام اینکار انرژی زن برای سکس را بیشتر میکند.
سعی کنید ناحیه مثانه و رحم را فشار دهید. در این هنگام بهتر است زن تمرینات kegel را انجام داده و ماهیچه های کف لگن خود را مانند حالت متوقف کردن ادرار، سفت کند.

 

۳- ماساژ واژن:
بهتر است در این مرحله دستکش لاتکس بپوشید. میدانید که زنها بدو طریق به ارگاسم میرسند: از راه تحریک نقطه جی و از راه تحریک کلیتوریس. بسیاری از خانمها ارگاسم از طریق نقطه جی را عمیق تر میدانند. گاهی اگر تحریکات بطور مناسب ادامه پیدا کند زن میتواند چند ارگاسم پشت سرهم داشته باشد. این ارگاسمهای متوالی و پشت سرهم تاثیر بسیار خوبی در روحیه زن دارد.
دست خود را به یک ماده لیز کننده مناسب آغشته نموده و لبهای واژن را به انگشتتان ازهم باز کنید. نوک انگشتان را به سمت بالا ( بطرف ناف) بگیرید. لبهای داخلی و خارجی (کوچک و بزرگ) را با انگشتتان از هم جدا کرده و آنها را تک تک به آرامی با دو انگشت بمالید.


حالا یک انگشت خود را وارد واژن کرده بدنبال آن انگشت دوم را نیز وارد کنید. انگشت شست خود را بالا نگه داشته و آنرا مقابل کلیتوریس قرار دهید. میتوانید دست خود را فشار دهید یا اینکه بلرزانید طوریکه دو انگشت شما با دیواره واژن و شست شما با کلیتوریس تماس داشته باشد.
کف دست خود را روی استخوان عانه و انگشتانتان را روی لبهای واژن قرار دهید، حالا دست خود را به آرامی به سمت پایین فشار داده و یک حرکت چرخشی به آن بدهید. با حرکت دست حدود ۱۰ دایره فرضی بکشید، سپس کف دست خود را بلند کرده و با انگشت چند ضربه ملایم به لبهای واژن بزنید. چند ثانیه مکث نموده و دوباره همین حرکت را برای چند بار انجام دهید.


شما میتوانید گردن رحم را در قسمت پشتی و فوقانی واژن بصورت یک بافت گنبدی شکل با شکافی در وسط آن (مانند چانه) لمس نمایید. با احتیاط بافت اطراف آنرا تحریک کنید. عده ای از خانمها از این کار لذت زیادی برده و از شما میخواهند اینکار را برایشان تکرار کنید.


بیاد داشته باشید که کلیتوریس از آلت شما بسیار حساستر است. بنابراین هرگز انگشت خود را بصورت خشک و خشن روی آن نکشید. ابتدا که اندام تناسلی زن را لمس میکنید، کلیتوریس را فقط به نرمی فشار دهید. برای کاهش درد ناشی از اصطکاک میتوانید کلیتوریس را با لبهای واژن گرفته و با آن تحریک کنید.


انگشت خود را وارد واژن کرده سپس دست دیگر خود را که آزاد است روی قسمت پایین شکم بگذارید و به طرف یکدیگر فشار دهید.
اگر با قسمتهای حساس و لذتبخش اندام تناسلی زن آشنا نیستید از او بخواهید تا دست شما را گرفته و با دست شما خودش را تحریک و استمناءکند. بعد از آن خودتان به تحریک این قسمتها بپردازید.

 

یک روش دیگر برای ماساژ جنسی زن این است که مقداری ماده لیزکننده روی لب واژن ریخته سپس آنرا با انگشت شست و اشاره خود بگیرید و ضمن فشار به آهستگی بکشید. این عمل را چندین بار پشت سرهم انجام دهید.


تخمدانها در دو طرف واژن قرار دارند. گروهی از خانمها از ماساژ آنها لذت زیادی میبرند و گروهی دیگر آنرا دردناک میدانند. در صورت تمایل میتوانید آنها را ماساژ دهید.


قسمت داخلی رانها و موهای عانه را به نرمی نوازش کنید. بتدریج که زن لگن خود را بالا میبرد،این منطقه را بیشتر ماساژ دهید. بعد از مدتی میتوانید انگشت خود را به سمت لبهای واژن ببرید. به کمک یک ماده مناسب آنها را لیز نموده یکی یکی با دست بگیرید. محل اتصال لب بیرونی واژن به بدن را با دوانگشت گرفته از پایین به سمت بالا بکشید. نظیر همین عمل را با لبهای دیگر هم چند بار انجام دهید.
به آرامی انگشت خود را وارد واژن کنید. چند لحظه ثابت نگه داشته سپس آنرا وارد و خارج کنید. اگر لازم شد میتوانید از انگشت دیگرتان هم استفاده کنید.


انگشت شست را وارد واژن کرده کف دست خود را دور کلیتوریس بچرخانید و ضمن آن با سایر انگشتان، استخوان لگن را فشار دهید. به این ترتیب شما میتوانید سقف واژن (نقطه جی داخلی) و مثانه(نقطه جی خارجی) را تواما” تحریک نمایید.


با انگشت خود نقطه جی را داخل واژن تحریک کنید. برای اینکار انگشت خود را روی دیواره قدامی واژن گذاشته و آنرا مثل دکمه زنگ فشار دهید و دوباره بردارید. همزمان بااینکار کلیتوریس را هم کمی غلغلک بدهید. با دوانگشت خود دیواره واژن را در جهت بالا و پایین هشت بار باهم فشار دهید و همراه آن کلیتوریس را نیز تحریک کنید. سپس کلیتوریس را به نرمی با انگشت گرفته ضمن فشار به آرامی آنرا بکشید.


انگشت خود را داخل واژن بشکل دایره بچرخانید و در محل ساعت ۱۲ کمی مکث کنید. بعد از مدتی ورودی واژن را با انگشت غلغلک دهید. انجام این عمل زن را بشدت حشری میکند. حالا انگشت خود را بین لبهای داخلی و خارجی واژن برده از پایین تا بالا به سمت کلیتوریس بچرخانید. در اینجا و بعد از انجام همه اینکارها او دیگر منتظر ورود آلت شماست و مطمئنا” لذت زیادی از آن خواهد برد!!

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2011/1/5  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 مشکل آقایان به هنگام رابطه جنسی

 

بیشتر آقایان به هنگام رابطه ی جنسی دچار این مشکل می شوند، آیا این مشکل را می شناسید ؟


ادامه مطلب

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2011/1/5  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 ضعف جنسی آقایان

 

بی ‌میلی جنسی یکی از انواع شایع اختلال‌ های جنسی، به ویژه در زنان، است که البته در مردان نیز بروز می‌ کند.


ادامه مطلب

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2010/12/29  | نظر بدهید

 
     

 

     
 

 نکاتی برای جلوگیری از عقیمی مردان

 

تاکنون به کرات راجع به عقیمی شنیده ایم ،اما چطور یک مرد عقیم می شود؟ چه راه حلی برای این مشکل وجود دارد؟


ادامه مطلب

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2010/12/29  | آرشیو نظرات

 
     

 

     
 

  آزمایشی تازه نویدبخش فرزندی سالم برای زوج ها!

دانشمندان در بریتانیا می گویند:

 می توانند با آزمایشی تازه بر روی نطفه انسان

 احتمال بروز بیماری های خطرناک را پیش بینی کنند


ادامه مطلب

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2010/12/28  | آرشیو نظرات

 
     

 

     
 

  هشدار نسبت به افزایش نرخ ناباروری در اروپا

 

یک متخصص ممتاز زنان و زایمان در بریتانیا هشدار داده است

         نرخ نازایی در اروپا طی یک دهه آینده دو برابر خواهد شد

 

 

                          به نظر می رسد هم کیفیت و هم کمیت اسپرم در حال افول باشد 


ادامه مطلب

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2010/12/28  | آرشیو نظرات

 
     

 

     
 

  دیر بچه دار شدن 'سرپیچی از کار طبیعت است'

تاخیر در بچه دار شدن برای مردان با خطراتی توأم است

با افزایش سن شمار اسپرم ها کاهش می یابد

 

 

باید به زنان گوشزد کرد که بچه دار شدن را خیلی عقب نیاندازند


ادامه مطلب

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2010/12/28  | آرشیو نظرات

 
     

 

     
 

  سرطان بیضه را بشناسیم دکتر بیتا نیک خلق

نکات کلیدی • تقریبا همه سرطانهای بیضه دونوع هستند نوع سمینومایی و نوع غیر سمینومایی
• این بیماری بیشتر در مردان ۲۰تا ۴۰سال دیده میشود و فقط حدود یک درصد موارد سرطان در مردان را تشکیل میدهد.
• عوامل خطر آن شامل نهان بیضگی، ابتلای قبلی به سرطان بیضه، سابقه فامیلی سرطان بیضه است.
• نشانه ها: لمس توده در بیضه، تورم و بزرگ شدن بیضه، احساس درد و ناراحتی در بیضه ها و اسکروتوم(پوست روی بیضه)
• تشخیص از طریق آزمایشات خون،سونوگرافی و بیوپسی امکان پذیر است.
• درمان: امکان بهبود و درمان شدن کامل در این بیماری بالاست ولی معاینات و آزمایشات دوره ای مرتب بعد از پایان درمان لازم است.
• امروزه با وجود بانک اسپرم ، عارضه احتمالی ناباروی حاصل از درمان این نوع سرطان نیز درمان شده است.

 


ادامه مطلب

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2010/12/28  | آرشیو نظرات

 
     

 

     
 

 استفاده از "لپ تاپ" توان باروری مردان را کاهش می‌دهد

 یک تحقیق پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد

 که استفاده از "لپ تاپ" توان باروری مردان را کاهش می‌دهد.


ادامه مطلب

|+| نوشته شده توسط mehrdad fakhari در 2010/12/28  | آرشیو نظرات

 
     

 

     
 

  بیشتر آقایان از اعمال جراحی انجام شده بر روی آلت تناسلی خود اظهار نارضایتی می‌کنند

اغلب مردانی که به خاطر بزرگ شدن اندازه آلت تناسلی تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، از نتایج این عمل جراحی ابراز نارضایتی می‌کنند.بر اساس گزارش ژورنال اورولوژی اروپایی، جراحان در مرکز اندرولوژی سن پتر ۴۲مرد را که تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند مورد مطالعه و بررسی قرار دادند.پس از جراحی، افزایش متوسطی که درحدود ۳/۱ سانتی متر در آلت ایجاد شد با این وجود حدود دو سوم افراد از نتایج ناراضی بودند.

 

مریخی ها و ونوسی ها در اتاق خواب
فصل چهارم
دکتر جان گری

پذیرش مسئولیت برای لذت بردن خود
به جای رنجیدن از این که دیوید سر خلق نیست، سو، مسئولیت رضایت بخشیدن به خود را پذیرفت- احساس مسئولیتی بسیار سالم و مفید. ایده‌آل این است که در جنبه‌های مختلف زندگی مشترک، نباید همسرمان را مسئول ناراحتی یا عدم خوشحالی خود بدانیم. در رابطه با سکس نیز قضیه فرق نمی‌کند. منتها در اینجا بسیار مشکل است که بدون گذشتن از خط‌های قرمز، نیازهای جنسی خود را برآورد. بنابراین، خودانگیزی مسئله‌ای حساس و بسیار مهم است.
خلاقیت سو، کارگشا بود و به او امکان داد در شرایطی که دیوید نمی‌توانست از ابتدا او را همراهی کند- شرایطی که مسلماً سو آن را ترجیح می‌داد- خود به رفتن بخشی از راه بپردازد. او موقعیت را به بهترین شکل ممکن درآورد. به تخت‌خواب رفت و در خیالش دیوید را دید که با او عشق‌بازی می‌کند. مدت زیادی خود را نوازش کرد و برانگیختگی را در خویش گسترش داد، به گونه‌ای که وقتی دیوید آمد سو، آمادۀ ارگاسم بود.
بعداً دیوید به او گفت که این کار خیلی باعث نشاط و لذتش شده؛ و فکر می‌کند وقتی سر خلق نیست، بهترین راه برای تحریکش همین راه است. این گفت‌وگوی کوتاه خیال سو را آسوده کرد. حال او می‌دانست که بن‌بستی در کار نیست و وقتی شوهرش سر حال نباشد او باز هم راهی برای سکس در اختیار دارد.
اگر مرد خسته است یا سر خلق نیست نیاز به کمی استراحت یا زمان دارد. در این حالت، نباید او را تحت فشار و اجبار برای سکس قرار داد. زن با نشان دادن این که مشکلی وجود ندارد و همه‌چیز رو به راه است، مرد را می‌تواند بسیار قدردان کند. وقتی شوهرتان سر خلق نیست و شما برانگیخته هستید، همچنان که او به خواب می‌رود کنارش دراز بکشید و شروع به لمس خود به طور حسی کنید. بعد از حدود بیست دقیقه، هنگامی که خود را آماده‌ دیدید، بغلتید و به آرامی خود را به او بفشارید. وقتی بیدار شد و حرارتتان را حس کرد، برایش آسان است که قبول کند و کار را به انجام برساند. با به کارگیری این فنون، زن از احساس ناکامی و ترس ناکام ماندن آزاد می‌شود؛‌ اما کامیابی کامل منوط به مشارکت مرد است. بنابراین، برای زن خوب است خود را مواقعی لمس و نوازش کند که شوهر حضور دارد؛‌ و نه مواقعی که تنهاست.
بازگشت به سکس

زوجی که سکس را از زندگی مشترکشان کنار گذاشته‌اند،‌ معمولاً برگشت به آن برایشان بسیار دشوار است. وقفه در سکس می‌تواند به خاطر بیماری، جر و بحث و یا یک دوره استرس باشد. به هر دلیل،‌ وقتی ریتم سکس به هم خورد و زوج مدت طولانی‌ای با هم سکس نداشتند، شروع دوبارۀ آن برایشان ممکن است مشکل باشد.
مهارت‌های پیشرفته می‌آموزند که چگونه ریتم سابق را به سادگی به رابطۀ جنسی‌تان باز گردانید.
جیم چند ماه بود که کارش را از دست داده بود و احساس افسردگی می‌کرد. جولی نیز، که سیزده سال از زندگی مشترکش با جیم می‌گذشت، احساس حرمان می‌کرد. محرومیت جولی نه تنها بابت به خود فرو رفتن جیم بود، بلکه آن‌ها هفته‌ها می‌گذشت که سکس نیز نداشتند. زن نیاز شوهرش به زما ن را درک می‌کرد؛ پس تصمیم گرفت صبورانه از او مراقبت کند. سرانجام، جیم کار تازه‌ای پیدا کرد و حالش بهتر شد. به تدریج، همه‌چیز رو به بهبودی نهاد جز این که آنان دیگر سکس نداشتند.
برای سکس داشتن، به نزد من آمدند؛ و من به جولی پیشنهاد کردم وقتی سکس می‌خواهد به جیم چیزی بگوید شبیه این عبارت که:‌ «امروز واقعاً برانگیخته‌ام. بسیار تو را می‌خواهم، ولی می‌دانم خسته‌ای. فکر کردم در حالی که به تو فکر می‌کنم کمی خود را لمس کنم(خودارضایی). اگر خواستی، می‌توانی به من محلق شوی. من نیز بسیار ممنون می‌شوم. اگر نخواستی هم، اشکالی ندارد. می‌گذارم تا وقتی که حوصله‌اش را داشته باشی.»
روز بعد جولی با تلفنم تماس گرفت و پیام شادی‌بخشی روی آن گذاشت. او بعد از تشکرهای زیاد گفته بود پیشنهادم مانند معجزه‌ای عمل کرده و جیم هم بسیار سپاس‌گزار شده است. گاهی فقط یک تجربۀ خوب کافی است تا مرد دوباره بر زین خود بنشیند. هیچ‌چیز تحریک کننده‌تر از خود سکس نیست. هرچه سکس داشتن آسان‌تر باشد،‌ آن را بیشتر خواهید خواست.
روش غیرمستقیم
زن راه دیگری نیز برای سرخلق آوردن مرد دارد. او برای کمک به مرد تا دنده را از بی‌علاقگی به سکس، به علاقمندی به آن عوض کند، می‌تواند روش صریح و در عین حال غیرمستقیمی را در پیش گیرد. در واقع، وقتی مرد به درخواستتان برای سکس پاسخ منفی می‌دهد، برایش خیلی مشکل می‌شود که تغییر عقیده بدهد.
همان طور که اشاره شد زن درست عکس این حالت است. وقتی زن فرصت نه گفتن می‌یابد و دربارۀ احساسش حرف می‌زند، چه بسا شروع به برانگیخته شدن کند و کشف نماید که تغییر عقیده داده و سکس می‌خواهد.
مرد خیلی فرق می‌کند. او که می‌گوید سکس نمی‌خواهد، تغییرناپذیری اش تا حدی شبیه چیزی است که روی سنگ حک کنند. برگشتن از آنچه گفته برایش سخت است؛‌ و وقتی زن به سکس اصرار ورزد، احساس می‌کند دارد تحت کنترل قرار می‌گیرد و به آن مجبور می‌شود.
زن با شروع سکس به طریق غیرمستقیم به مرد فرصت می‌دهد در سکوت بر مقاومت خود در برابر سکس فائق آید و در صورت امکان برانگیخته شود. در این حالت، اگر مرد سر خلق هم باشد و نیاز به زمان برای تحریک شدن نداشته باشد، باز هم از پیام‌رسانی غیرمستقیم همسرش سپاس‌‌گزار می‌شود. این پیام‌ها شروع سکس را برای مرد حقیقتاً آسان‌تر می‌سازند.
پیام‌های غیرمستقیم علامت‌های شخصی‌ای‌اند که ممکن است بنا به احساس و سلیقۀ زنان با هم فرق کنند. در اینجا، بیشتر منظور من ارائه ی چند روش است که با به کار گیری آن‌ها زن می‌تواند پیام جنسی بفرستد. خاص‌ترین این نوع علامات در آنچه زن به هنگام خواب می‌پوشد جلوه‌گر می‌شود. تعابیری که زیر هر علامت می‌آورم برای بسیاری از زنان صادق است؛ ولی مسلماً هر زنی یکتا و منحصر به فرد بوده و می‌تواند الگوی خاص خود را داشته باشد.
بند یا کش جوراب سیاه‌رنگ
با پوشیدن بند یا کش جوراب سیاه‌رنگ زن علامت واضحی می‌فرستد مبنی بر این که سکس می‌خواهد. یک لباس بدن‌نمای ابریشمی سیاه می‌گوید که او می‌داند چه می‌خواهد: نه تنها سکس می‌خواهد، بلکه تشنۀ آن است.
ساتن سفید ابریشمی
وقتی زن ساتن سفید ابریشمی می‌پوشد، خواهان سکسی عاشقانه، آرام و پراحساس است. خواهشش از مرد این است که آرام به پیش رود و ملایم و پرمحبت باشد.
ساتن یا تور صورتی
پوشیدن لباس زیر ساتن یا تور صورتی به معنای شور عصیانگر است. زن می‌خواهد قدرت وحشیانۀ مرد را احساس کند و تسلیم عشق حریصانه‌اش شود. شور و هیجان جنسی عمیق‌تری در وجود زن انتظار شعله‌ور شدن را می‌کشد. او می‌خواهد کشتی چوبی‌ای در دریای طوفان‌زدۀ عطش جنسی مرد باشد.
عطر و رایحه‌های تحریک‌کننده
استفاده از عطر شاید به این منظور است که زن می‌خواهد تنفس شود و به روش حسی‌ای بوئیده شود . عطر تحریک کنندۀ زن یا رایحۀ خوش‌بوی او بسیاری از مردان را براگیخته تر کرده و افسار رفتارشان را شل می‌کند؛ اما، این خواست زن نیست. زن کنترل مرد بر هیجانات جنسی و آهستگی سکس را می‌خواهد. شوهر باید طعم هر مرحله را بچشد، گاهاً مکث کند و دوباره حرکات قبلی را تکرار کند؛‌ و سپس، به مرحلۀ بعدی برانگیختگی و لذت‌بخشیدن به زن گام بگذارد.
سینه‌بند و شورت سیاه
وقتی سینه‌بند و شورت سیاه می‌پوشد، می‌خواهد وسوسه‌انگیز و تحریک‌کننده باشد. احتمالاً در این وضع، بیش از وضع معمول حالت تهاجمی دارد. اگرچه با قوت شروع می‌کند؛ ولی به طور درونی خواهان آن است که مردش با او برقصد. سرانجام نیز که خود را رها می‌سازد و به عشق همسر تسلیم می‌شود، دوست دارد مرد هیجان جنسی اش را کنترل شده پیش برد.
لباس خواب کوتاه و گشاد، بدون شورت
تی‌شرت زنانۀ کوتاه کتانی که با شورت سِت باشد یا لباس خواب کوتاه گشاد بدون شورت می‌رساند که زن نیاز به پیش‌نوازش زیادی ندارد. این که آمادگی ارگاسم را دارد یا خیر، معلوم نیست. او بیشتر خواهان هم‌آغوشی و نزدیکی به همسرش است و آمیزش جنسی را نیز به این منظور می‌خواهد.
عریان رفتن به رخت‌خواب
وقتی عریان به رخت‌خواب می‌رود، در جست‌وجوی این است که پس از شروع سکس جسمش چه نوع سکسی را می‌طلبد. شاید هم این را می‌رساند که صرفاً آمادۀ هر آنچه رخ دهد است.
گوشواره‌ و جواهرات
زن احساس زیبایی‌اش را با پوشیدن گوشواره یا جواهرات دیگر نشان می‌دهد. دوست دارد با بوسه‌های فراوان سخت دوست داشته شود. چه‌بسا خواهان سکسی بی‌شتاب باشد. در این حالت، مرد باید به خاطر داشته باشد بارها به او بگوید که چقدر زیباست.
فلانل کتانی کهنه
واضح است که فلانل کتانی کهنه سرخلق نبودن و عدم آمادگی زن را می‌رساند. حال، زمان خوبی برای در آغوش گرفتن است. مرد می‌تواند به سادگی به زن نزدیک شده و رفتاری پرمحبت و مهربان داشته باشد، بدون آن که پای سکس را به میان کشد.
لباس پوشیدن برای سکس
زن از طریق معنادار کردن نوع لباس پوشیدنش زبان ارتباطی بسیار کارآمدی را به دست می‌آورد. او به این وسیله احساسات و خلق و خوی جنسی‌اش را با مرد در میان می‌گذارد؛ و مرد نیز بسیار قدردان می‌شود. همسر به این وسیله می‌فهمد زن از نظر جنسی در چه وضعیتی قرار دارد، چگونه او را می‌خواهد و چه خوش آمدی به او می‌گوید؟
الگوهای پوششی که در بالا آمد مطمئناً برای همۀ زنان صادق نیست، ولی آن‌ها برای مردان نمونه‌ای از چهارچوب‌هایی‌اند که باید برای خواندن پیام‌های جنسی زنان مورد استفاده قرار دهند. به علاوه، این مثال‌ها زنان را یاری می‌بخشد که از اهمیت لباس پوشیدن برای سکس آگاه شوند. نوع پوشش برای سکس نه تنها باید برای مرد گویا و خوشایند طبعش باشد، بلکه باید برای خود زن نیز خوشایند و راحت باشد.
من شخصاً آگاهی‌ام نسبت به پیام‌هایی که همسرم با طرز لباس پوشیدنش ارسال می‌کرد طی رخداد جالب توجه‌ای در هنگام معاشقه‌مان بیشتر شد. بعد از دقایقی پرعاطفه که در آغوش هم بودیم، همسرم بلند شد و گفت می‌خواهد لباسش را عوض کند. همچنان که به سوی کمد می‌رفت گفتم:‌ «چرا به خودت زحمت می‌دهی؟‌ همین الان لباست را در می‌آورم.» با لبخند پاسخ داد:‌ «می‌دانم، ولی دوست دارم لباس مناسب را درآوری. این لباس با احساسم خیلی جور نیست.» از آن موقع به بعد به لباس‌هایی که زنم برای سکس می‌پوشد، توجه خاصی دارم و سعی می‌کنم از طریقشان احساسات و تمایلاتش را تشخیص دهم.
چند پیام سکسی دیگر
علاوه بر آنچه گفته شد، راه‌های بسیاری وجود دارد که زن می‌تواند آمادگی‌اش را برای سکس- بدون آن که خیلی صریح باشد- به مرد ابراز کند. اجازه دهید نگاهی گذرا داشته باشیم به نمونه‌ای از پیام‌های واضح و غیرمستقیمی که زن در هنگام سرخلق نبودن به مرد می‌دهد.
درست مانند رفتن به فروشگاه برای خرید لباس، آن پیام‌هایی که به دردتان می‌‌خورد انتخاب کنید و به کار برید. ضمناً، موارد زیر شاید الهام‌بخش نیز باشند و به شما ایده‌های خوبی بدهند تا پیام‌های مخصوص خود را بسازید.
حمام و موسیقی
مری حمام طولانی‌ای می‌کند تا به شوهرش، بیل،‌ بفهماند بر سر خلق است و آمادگی دارد. او وقت حمام رفتن دستگاه پخش سی‌دی پرتابل را می‌برد و موسیقی‌ای را پخش می‌کند که به بهترین وجه خلق و خوی او را نشان می‌دهد. موسیقی‌ای آرام و ملایم، سکس آرام و ملایم را می‌رساند. وقتی سکس شدید و آتشین را می‌خواهد، موسیقی‌ای جنجالی می‌‌گذارد؛‌ و موسیقی‌ای با صدای طبل زیاد را زمانی پخش می‌کند که واقعاً سکسی است و سکس را برای مدت بسیار طولانی می‌خواهد.
شمع
سوزان وقتی بر سرخلق است و آمادگی دارد، شمع یا عودی را کنار رختخواب روشن می‌کند. راشل نیز وقتی بر سر خلق است، سر میز شام شمع روشن می‌کند.
شکلات
هنگامی که در سینما شارون از تیم می‌خواهد برایش شکلات بخرد، تیم می‌فهمد که امشب آن شب است. همسرش در مواقعی میل به شکلات پیدا می‌کند که بدنش تمایل به رهایی جنسی دارد.
روشن کردن آتش در شومینه
کارل سرخلق که باشد، در آتشدان اتاق‌خواب آتش روشن می‌کند و یا از شوهرش می‌خواهد که این کار را بکند. وقتی شوهرش مشغول آتش روشن کردن می‌شود، می‌نشیند و تماشایش می‌کند؛‌ و به طور واضحی به مرد می‌فهماند از این که وقتش را صرف او می‌کند چقدر خوشش می‌آید.
بیدار ماندن
معمولاً گرانت که دیروقت از سفر به خانه می‌رسد، ترزا خواب است؛ اما گاهی ترزا در انتظار او بیدار می‌ماند و در رختخواب مشغول مطالعه می‌شود. اگر در هنگام وارد شدن گرانت به اتاق زن کتاب را کنار بگذارد، مرد می‌داند که او سرخلق است.
پختن شام مورد علاقۀ مرد
کارن وقتی سر خلق است، شام مورد علاقۀ همسرش را درست می‌کند.
پسته
پس از آن که طی گفت و گویی تام به همسرش، جرسی، گفت پستۀ تازه برایش مثل داروی شهوت‌زایی عمل می‌کند، جرسی هرگاه سرخلق باشد، پستۀ تازه می‌خرد و به خانه می‌برد تا به تام بفهماند سر خلق است.
نوشیدنی مخصوص
مارگارت، میلش را با آوردن نوشیدنی مورد علاقۀ خودش و شوهرش نشان می‌دهد. گاهی نیز این گونه است که از شوهرش می‌خواهد یک بطری از آن نوشیدنی را وقت برگشتن از اداره بخرد و با خود به خانه بیاورد.
خود را چسباندن
وقتی شر در حال قدم زدن خود را به شوهرش می‌چسباند،‌ مرد این پیام را می‌گیرد که او سر خلق بوده و آماده است.
سه بوسه
معمولاً مگی شوهرش را به هنگام خوش‌آمدگویی یک بار می‌بوسد؛‌ اما اگر سر خلق باشد و آمادگی داشته باشد، دوبار دیگر نیز این کار را می‌کند. از سه بوسۀ کوچک و پشت سر هم مگی، مرد احساس مور مور شدن می‌کند. او می‌داند که این از آن وقت‌هاست.
ماساژ پا
ادلین سرخلق بودن را با خواهش برای ماساژ پایش بروز می‌دهد. لسلی علامتش این است که پیشنهاد می‌کند پای شوهرش را ماساژ بدهد. هر دو روش تأثیر یگانه‌ای دارند.
علم کردن پرچم
مثال مورد علاقه‌ام از علائم جنسی مربوط به فیلمی دربارۀ یک خانوادۀ مغلوی است. در آن فیلم، وقتی زن سرخلق آمد و برای سکس آمادگی پیدا کرد، پرچمی را بیرون خانه افراشت. شوهر هنگام برگشت به خانه پرچم را دید و از آمادگی زنش باخبر شد؛ سپس به طرف پرچم و کمندش، که در نزدیک پرچم بود، دوید. زن نیز سوار اسب شد و شروع به اسب سواری کرد. مرد کمند را برداشت بر زین اسبی جست و به دنبال زن تاخت. بعد از دقایقی تعقیب و گریز،‌ زن به کمند مرد افتاد. مرد او را از اسب پایین کشید و به کشتی گرفتن با او پرداخت. سپس آنان سکس را شروع کردند.
این آئین کوچک،‌ برای سکس پرشور و حرارت ترتیب داده شده بود. زن با علامت غیرمستقیم ولی واضح به شوهر اجازه داد تا او را تعقیب کند و به چنگ آورد. گرچه همه‌چیز تحت کنترل بود، زن ترس و اضطراب دنبال شدن را تجربه کرد؛‌ و سرانجام نیز تسلیم شور و لذت جنسی شد.
قرار گرفتن در مکان مناسب
حتی مکانی که زن لباسش را در می‌آورد و آمادۀ رفتن به تخت‌خواب می‌شود می‌تواند حامل پیام واضحی باشد. اگر محتاطانه جلوی کمدش لباس عوض کند، علامت این است که سرخلق نیست؛‌ ولی اگر لباس‌خواب را کنار شوهرش روی تخت بگذارد و همان جا لباسش را عوض کند، طوری که شوهر بتواند به وضوح او را ببیند، یعنی سر خلق است.
وقتی زن با قرار گرفتن در مکان مناسب به طور ضمنی خواهان سکس می‌شود و لباسش را جلوی شوهرش در می‌آورد، معلوم نیست پاسخ مرد مثبت باشد یا منفی. اتفاقاً، اگر سر خلق نباشد، زن با سکسی نشان دادن خود، او را آماده‌ کرده تا تحریک شود و پاسخ مثبت دهد.
خوب، شوهر خسته است. حال، به جای گفتن: «حوصله‌اش را ندارم». (که برازندۀ یک همسر مهربان نیست)، بهتر است سرش را روی بالش به آن طرف بغلتاند و در حالی که آه می‌کشد بگوید: «آه، چقدر خوب است که روی تخت دراز کشیده‌ام. خیلی احساس خستگی می‌کنم.» این پیام واضحی است که سرخلق نیست.
در این صورت، زن از به طور مستقیم رد شدن و طرد شدگی در امان می‌ماند و مرد نیز از فشار نه گفتن راحت می‌شود. به هر حال،‌ پاسخ مثبت ندادن مرد چه بسا زن را وادار به بازجویی کند. زن سوالاتی را خواهد پرسید که بیان کنندۀ ناراحتی او هستند.
وقتی که پرسیدن، مرد را از هر انگیزشی می‌اندازد
مرد سر خلق نیست. به هر دلیلی که فکرش را بکنید، او الان میل ندارد،‌ آماده نیست، در این حالت، اگر او را با سوالاتتان بمباران کنید و مصرانه جویای دلیل بی‌علاقگی‌اش شوید، نه تنها همان مقدار کم انگیزه‌اش را از دست می‌دهد، بلکه حتی ممکن است در آینده هم بر سر خلق نیاید. وقتی او به پیام دعوت کنندۀ زن جواب مثبت نمی‌دهد، بعضی از سوالاتی که نباید از او پرسید از این قرارند:
- چی شده؟
- آیا دیگر نمی‌خواهی با من سکس داشته‌ باشی؟
- قبلاً همیشه سکس می‌خواستی؟
- دیگر تحریکت نمی‌کنم؟
- هنوز دوستم داری؟
- شاید باید درباره‌اش صحبت کنیم؟
- شاید باید به من کمک کنی؟
- آیا دوباره سکس خواهیم داشت؟
- امشب به زنان دیگر نگاه می‌کردی، آیا مرا دیگر نمی‌خواهی؟
- آیا ترجیح می‌دهی با کس دیگری باشی؟
- آیا کاری کرده‌ام که موجب دل‌سردی تو شده است؟
- چرا دیگر سکس نمی‌خواهی؟
- چه شده؟ آیا اشکالی پیش آمده؟
مطمئناً فرصت مناسب برای پرسیدن این سوالات پیش می‌آید، ولی زمانی که مرد به علامت زن، که جلویش عریان شده،‌ با روی گرداندن پاسخ منفی می‌دهد، قطعاً چنین پرسش‌هایی توصیه نمی‌شود. در این مواقع،‌ زن باید طوری رفتار کند که گویا همه‌چیز خوب و رو به راه است. فرصت‌شناسی لازمۀ زندگی موفق است. با کمی دست روی دل گذاشتن و صبر حتماً زمان مناسب‌تری برای اطمینان خواستن از مرد به دست می‌آید.
رفتار فعال زن و پیام غیر مستقیمش راه موفقیت آمیزی است که به مرد نشان می‌دهد به او خوش آمد گفته خواهد شد. هرگاه که زن احساس کند سر خلق است.

مردش سر خلق نیست. بسیار خوب،‌ جای نگرانی ندارد. تصور کنید که به هر دلیل این بار نشد، ولی به زودی با او سکس خواهید داشت. حال، به رخت‌خواب بروید و بیاسایید. اما،‌ اگر واقعاً سر حال هستید، بهتر است خود مسئولیت شروع کار را به عهده بگیرید. مرد حتماً لازم است از این خودمسئولیتی زن حمایت کند و در انتها به او ملحق شود تا زن وقتی بدنش ارگاسم را می‌طلبد و او سر حال نیست، از رسیدن به آن محروم نشود.

نویسنده: toplove
ایمیل زوج شاد:
ZojeShad@yahoo.com
info@ZojeShad.com

لیست آخرین مقالات زوج شاد:
http://feeds2.feedburner.com/zojeshad

صفحه اصلی سایت زوج شاد:
http://www.zojeshad.com/

صفحه اصلی تالارهای مشاوره ، درج نظرات و تجربیات:
http://www.zojeshad.com/forum.php

 

            عشق و سکس در ایران

 

 

Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: عکسی از کیان امانی از مجموعه‌ی "بهترین سال‌های زندگی ما"

"عشق و سکس در حکومت دینی" عنوان گزارشی است درباره‌ی شرایط اجتماعی جوانان در ایران. در این گزارش، لیلی می‌گوید که آزادی و تجربه‌ی جنسی برایش اهمیت زیادی دارد و محمد در ازدواج خواهان تفاهم است.

 

رسانه‌های آلمان گاهی از پرداختن به مسائل سیاسی و اقتصادی درباره‌ی ایران فاصله می‌گیرند و به "زندگی عادی" در این کشور می‌پردازند. هفته‌ی گذشته، از جمله، هفته‌نامه‌ی وزین "دی تسایت" گزارش بلندبالایی در این باره منتشر ساخت که عنوان "عشق و سکس در حکومت دینی" را یدک می‌کشد. در این نوشته، دیدگاه‌های چهار دختر و پسر جوان ایرانی درباره‌ی این "دو مقوله‌ی ممنوعه" مطرح شده‌اند.

مصاحبه برای ازدواج

گزارشگر این مقاله، ابتدا بی‌تجربگی پسری ۳۰ ساله به نام رضا را که در مصاحبه‌‌ای به او گفته است «هنوز یک بار هم یک دختر را نبوسیده‌ام» مطرح می‌کند و سپس می‌نویسد که رضا چند روز بعد، با قلم و کاغذ به سراغ خبرنگار می‌رود و "مثل مأمور گمرگ" او را سئوال‌پیچ می‌کند: «ارزش‌هایی که در زندگی داری، کدامند؟ با بچه موافقی؟ زندگی به‌نظر تو یعنی چه...». رضا پس از این‌که پاسخ‌های خبرنگار را یادداشت می‌کند، به ارزیابی ‌آن‌ها می‌پردازد و پس از کمی مکث از او می‌پرسد: «آیا حاضری با من ازدواج کنی؟»

بلع کاپوت

با آنکه خبرنگار "دی تسایت" از پی‌‌آمدهای غیرمترقبه‌ی این اولین گفت‌وگو درباره‌ی عشق و عاشقی یکه خورده، ولی موضوع را دنبال می‌کند و این بار در صحبت با فاطمه که ۳۲ سال دارد و مزدوج است، پی می‌برد، با این که فاطمه در "خانواده‌ا‌ی روشن" بزرگ شده، ولی پدر و مادرش پیش از ازدواج با او در مورد "سکس و هم‌خوابگی" حرف نزده‌اند. فاطمه تازه پس از ازوداج و دیدن "دوره‌ی خاص عروسی"، به چگونگی رابطه‌ی بین زن و مرد پی می‌برد و درمی‌یابد که زن هم می‌تواند از سکس "لذت جنسی" ببرد: «تا آن‌وقت فکر می‌کردم این حق انحصاری مردهاست.»

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:   از مجموعه‌ی "بهترین سال‌های زندگی ما". عکس از کیان امانی فاطمه که در روستایی در جنوب ایران زندگی و در یک داروخانه کار می‌کند، برای گزارشگر توضیح داده: «جدیداً دختری گریان و نالان به سراغ من آمد و گفت‌، با این ‌که از کاپوت استفاده کرده، حامله شده است. از او پرسیدم آیا کاپوت را درست به‌کار برده است، جواب داد، بله، من پیش از هم‌خوابگی آن را قورت دادم.»

"سکس سالم"

خبرنگار "دی‌تسایت" سپس از ایلیا که مردی سی ساله‌است و با دوست دخترش "سکس سالم" داشته، می‌نویسد. سکس سالم یعنی «ماچ و بوسه و در کنار هم خوابیدن». این دو ‌"مسئله‌ی باهم‌خوابیدن را برای پس از ازدواج" گذاشته بودند. برنامه‌ای که دیگر نمی‌توانند پیاده کنند. چون دوستش «نمی‌خواهد در کشوری که احمدی‌نژاد دوباره انتخاب شده، زندگی کند و فردا عازم کاناداست.» ایلیا نمی‌‌تواند او را همراهی کند: «مادرم به من احتیاج دارد. از آن گذشته شغلم را از دست می‌دهم».

آزادی جنسی

لیلی که دختر ۲۴ ساله‌‌ای است، مایل نیست آزادی‌اش را از دست بدهد. او مردها را به دو دسته تقسیم می‌کند، یک دسته که فقط خواهان «سکس با دخترها هستند و دست آخر هم فقط با یک دختر دست‌نخورده ازدواج می‌کنند. علی، دوستم، جزو این دسته بود. پس از اینکه با هم خوابیدیم، دیگر تلفن نکرد. بعداً شنیدم که با یک دختر مومن ازدواج کرده است.» جواد، دوست دیگر لیلی، برعکس، خیلی مذهبی است و مایل نیست پیش از ازدواج رابطه‌ی جنسی داشته باشد. این بار لیلی است که دیگر به او تلفن نزده است: «من تازه ۲۴ سال دارم و مایل نیستم ازدواج کنم. چون آزادی و تجربه‌ی جنسی برایم خیلی مهم است.»

عشق و فاحشگی

سرنوشت هانا که ۲۶ سال دارد و مدتی در آلمان زندگی می‌کرده، جنبه‌ی دیگر داشتن رابطه‌ی آزاد جنسی را نشان می‌دهد. او در حال حاضر با دخترش در تهران زندگی می‌کند و تا به‌حال با "هیچ مردی آشنا نشده است": Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:   از مجموعه‌ی "بهترین سال‌های زندگی ما". عکس از کیان امانی «خیلی از مردها خیال می‌کنند، با من فقط می‌توانند به رختخواب بروند. همین...»

محمد که ۳۰ سال دارد، از جرگه‌ی این مردان نیست. او به گزارشگر "دی تسایت" می‌گوید: «اولین زنم یک فاحشه‌ی تاجیک بود که من او را مثل یک بت می‌پرستیدم. چون می‌خواستم با او بخوابم، صیغه‌اش کردم.» محمد حالا در صدد است "درست و حسابی" ازدواج کند، ولی معتقد است که در عشق شانسی ندارد. او می‌گوید: «خیلی از دخترهای ایرانی از اینکه بکارتشان را از دست بدهند، وحشت دارند. آن‌ها خیال می‌کنند که حتا اگر تو را ببوسند، بکارتشان صدمه می‌بیند. برای من مهم نیست که همسر آینده‌ام باکره باشد یا نه. مسئله‌ی اصلی این است که با هم تفاهم داشته باشیم.»

آینده با مادر

آزاده ۲۱ سال دارد و دانشجو است. او پیش از هر چیز مشکلات زندگی‌اش را با گزارشگر "دی تسایت" در میان می‌گذارد، از جمله اینکه مادرش مایل است او هرچه زودتر ازدواج کند. آزاده که با مادرش در یک اتاق کوچک زندگی می‌کند، تا به‌حال به‌جز با استادان دانشگاه خود، با هیچ مرد غریبه‌ی دیگری حرف نزده است، حتی با حسن، مردی که مادرش برای او در نظر گرفته: «حسن مهندس است، به شدت مذهبی و کمی مسن‌تر از من. من فقط او را یک بار دیده‌ام.» این که در آینده چه پیش بیاید، برای آزاده چندان اهمیت ندارد. «مهم فقط این است که مادرم با ما زندگی کند.»

 

 


comment نظرات ()